Telefónica získala spektrum k budování sítě LTE na celém území ČR

  • Telefónica Czech Republic získala příděly frekvencí v pásmu 800, 1800 a 2600 MHz potřebné k vybudování mobilní sítě čtvrté generace
  • Kombinace těchto přídělů umožní společnosti Telefónica vybudovat v Česku doposud nejrychlejší, nejmodernější a nejrobustnější mobilní síť
  • Telefónica začne s budováním sítě LTE v nových městech a regionech během prvního pololetí příštího roku
  • Sítí LTE již společnost pokryla významnou část Prahy a Brna

Společnost Telefónica začne budovat vysokorychlostní mobilní datovou síť LTE na nových frekvencích. Největší česká telekomunikační firma totiž v aukci kmitočtů vyhlášené Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) získala nejžádanější frekvence (2 bloky) v pásmu 800 MHz. Dále vydražila také 3 bloky frekvencí v pásmu 1800 MHz a 4 bloky v pásmu 2600 MHz. Celkové náklady na získané kmitočty činily 2,8 miliardy korun.

„Data jsou budoucností telekomunikačního trhu. Díky vydraženým frekvencím vybudujeme v České republice nejrychlejší mobilní datovou síť současnosti. Síť 4G s využitím nových frekvencí začneme v regionech a městech České republiky budovat již v prvním pololetí příštího roku. Do výstavby a rozvoje sítí LTE plánujeme v příštích pěti letech investovat miliardy korun,“ uvedl Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

Frekvenční příděly získané společností Telefónica Czech Republic v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz umožní rychlý rozvoj sítí 4. generace v celé zemi a zajistí, že vysokorychlostní mobilní internet bude k dispozici zákazníkům O2 i v těch oblastech, kde jsou nyní možnosti připojení omezené.

Vždy první v inovacích

Společnost Telefónica Czech Republic disponuje nejrozsáhlejší přenosovou sítí v České republice. Díky tomu bude moci nasazovat nejmodernější mobilní síť LTE velmi efektivně. Konkrétnější plán budování bude k dispozici po přidělení vydražených bloků. K němu by mělo dojít počátkem roku 2014.

Telefónica spustila LTE v České republice jako první operátor, když v červnu 2012 pokryla Jesenici u Prahy a také svou prodejnu na Chodově. V létě roku 2013 se pokrytí rozrostlo o vybrané oblasti v Praze a od října pokrývá LTE od O2 také Brno.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 snižuje ceny datového roamingu

Přehled bloků frekvencí, které získala Telefónica

800 MHz
2x Blok A2 (2x5MHz) 2 386,5 mil. Kč
1800 MHz
3x Blok B2 (2x1MHz) 96,0 mil. Kč
2 600 MHz
4x Blok C (2x5MHz) 320,0 mil. Kč
Celkem 2 802,5 mil. Kč


Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
GTS Czech představila zákazníkům potenciál hybridního cloudu

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) v pátek připravil pro své zákazníky seminář na...

Zavřít