NFC platby O2 a GE Money Bank umožní nahrát až tři platební karty do jednoho mobilu

  • Telefónica přináší další novinku na poli NFC technologií
  • Zákazníci již nemusí čekat na doručení platební karty poštou
  • Díky technologii Over the Air je možné nahrát až tři platební karty prostřednictvím sítě O2 přímo na SIM kartu

Telefónica a GE Money Bank přichází s další novinkou na poli NFC technologií. Klienti GE Money Bank si nyní mohou nahrát do svých chytrých telefonů platební kartu, aniž by museli čekat na fyzické doručení nové SIM karty do své poštovní schránky.

„Zákazníci, kteří mají o službu zájem, mohou zajít na libovolnou značkovou prodejnu O2 a vyměnit si stávající SIM kartu za novou, která podporuje NFC. Potom už stačí jen zadat požadavek ve své bance a druhý den od podpisu smlouvy v GE Money Bank mohou začít používat mobilní telefon k bezkontaktním platbám,“ říká Jiří Vítek, šéf pro NFC a finanční služby ve společnosti Telefónica Czech Republic,

Tento komfort je pro klienty k dispozici díky řešení Over the Air, které umožňuje v rámci sítě O2 nahrát platební kartu kdykoli a odkudkoli přímo na SIM kartu.

„Toto řešení, které jsme společně s Telefónikou vytvořili, navíc našim klientům umožní, aby na jediné SIM kartě mohli využívat až tři platební karty současně. Placení jsme tak znovu posunuli o krok blíže mobilní budoucnosti,“ vysvětluje inovační leader GE Money Bank Ondřej Hájek.

Zájem o moderní platební metody stále roste. Karty v mobilu i platební nálepky, které fungují na stejné NFC technologii, využívá již více než 20 000 klientů GE Money Bank. Majitelé bezkontaktních karet a karet v mobilu navíc přestávají používat hotovost a i drobné výdaje hradí čím dál častěji bezkontaktně. Průměrná výše jedné NFC platby mobilem činí 294 Kč, naopak u klasických kontaktních debetních karet dosahuje částka 757 Kč.

Mohlo by Vás zajímat:  Jana Studničková rezignuje z vedení O2

Jak vše funguje?

Platební karta v mobilu funguje pouze s NFC SIM kartou, která obsahuje bezpečné úložiště dat (tzv. secure element) pro NFC aplikace. Právě sem jsou následně ukládána data o platební kartě. Aby platební karta fungovala, musí být pro daný model telefonu dostupná platební aplikace (wallet). Bezkontaktní platba probíhá přiložením telefonu k platebnímu terminálu. V případě platby nad 500 Kč je třeba zadat ještě PIN kód do terminálu (v případě MasterCard) nebo přímo do mobilního telefonu (při použití karty Visa). Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci telefonu.

NFC platby na osmi modelech

Bezkontaktní platební transakce pomocí technologie NFC mohou zákazníci O2 a GE Money Bank využívat již na osmi modelech telefonů. Službu podporuje dvojice modelů Sony (Xperia Z a Xperia SP) a šestice telefonů Samsung (Galaxy Note II, S III, S III mini, Ace 2, S4 a S4 mini).

Bližší informace o bezpečném placení pomocí karet v mobilu najdete na webu www.kartavmobilu.cz

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Konec papírování! O2 zavádí vlastnoruční digitální podpis

Značkové prodejny O2 postupně zavádí vlastnoruční digitální podpis Smlouvy budou od nynějška ještě bezpečnější Bližší informace o vlastnoručním digitálním podpisu...

Zavřít