Vyjádření společnosti Telefónica ve věci Aspekt Invest

V tuto chvíli nemáme rozhodnutí o exekuci k dispozici, musíme tedy vycházet z informací v tiskové zprávě, v níž se uvádí, že společnosti Telefónica byla uložena povinnost “ poskytovat služby elektronických komunikací odpojeným účastníkům firmy Aspekt Invest s.r.o.“ Tuto povinnost společnost Telefónica plní. Bezodkladně po ověření, že se jedná o zákazníky nelegálního přeprodejce Aspekt Invest, jsou služby těmto účastníkům aktivovány a poskytovány. V tuto chvíli opětovně funguje již 650 odpojených SIM karet pod naší dceřinou společností Bonerix, přičemž proces neustále pokračuje.

ČTÚ bez předchozí analýzy tvrdí, že obchodní spor nemůže být důvodem pro odpojení služeb. Zákon samozřejmě předvídá řadu důvodů, kdy k odpojení může zcela po právu dojít tak, jako tomu bylo v případě firmy Aspekt Invest.

Za zcela nepřijatelné považujeme, že ČTÚ podal trestní oznámení bez jakéhokoli prověření skutečného stavu věcí a tím se bezprecedentně postavil na stranu jednoho účastníka obchodního sporu, o němž má sám nestranně rozhodovat. Jsme přesvědčeni, že úkolem úřadu je vytvořit podmínky pro fungování legálních mobilních virtuálních operátorů a nikoli subjektů, které působí v šedé zóně podnikání.

[hana-code-insert name=’Adsense‘ /]

Mohlo by Vás zajímat:  Zaměstnanci O2 přispívají na pomoc v Nepálu
Starší příspěvky:
NFC platby O2 a GE Money Bank umožní nahrát až tři platební karty do jednoho mobilu

Telefónica přináší další novinku na poli NFC technologií Zákazníci již nemusí čekat na doručení platební karty poštou Díky technologii Over...

Zavřít
Řeznické Prkýnko