Jsou Češi národem filmových pirátů?

Podle průzkumu si filmy z internetu stahuje polovina z nás

Časy, kdy si lidé ve videopůjčovnách dělali rezervace na očekávanou filmovou novinku, jsou pryč. Tradičním filmovým nosičům už zvoní hrana, většina snímků dnes lítá po drátě. Fanoušci si mohou vybraný film pustit v pohodlí obýváku už pár týdnů po jeho uvedení na velkém plátně. Tento trend potvrzují i výsledky exkluzivního průzkumu, který jsme si nechali zpracovat. Z něj vyplývá, že pro film jde na internet více než polovina Čechů, naopak do videopůjčovny by dnes zavítaly jen tři procenta lidí.

Není čas ztrácet čas

Nejčastějším důvodem stahování filmů z internetu je časová úspora. Lidé nechtějí trávit čas chozením do videopůjčovny ani sháněním DVD u známých. „Potvrdili jsme si, že lidem nevadí za stahování filmů platit. Problém je, že legálních možností moc nemají anebo o nich neví. Pro téměř tři čtvrtiny Čechů, kteří se chtějí při stahování filmů pohybovat v mezích zákona, proto od dubna zpřístupníme online nabídku více než tisícovky filmů. Největší zájem čekáme o novinky, které byly nedávno uvedeny v kinech,“ uvádí k výsledkům průzkumu David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností.

Mládí filmy stahují, starší jsou v zajetí televizního programu

Pro film na internet chodí nejčastěji mladí do 24 let. Šest procent z nich filmy stahuje dokonce denně. Nejvášnivějšími „stahovači“ jsou studenti nebo matky a otcové na rodičovské dovolené. V porovnání s ostatními kraji se nejčastěji k nelegálnímu stahování filmů z internetu přiznali lidé ze Středočeského a Libereckého kraje s vyšším odborným nebo vysokoškolským vzděláním. Naopak sledování programu v televizi se věnuje přes osmdesát procent lidí starších 45 let.

Jsou filmy na internetu legální?

Na tuto otázku není jasná odpověď a dělí i názor veřejnosti. Třetina lidí si myslí, že stahování filmů z internetu je zcela v souladu se zákony, třetina lidí uvádí, že to úplně legální není. Zbytek veřejnosti na tuto problematickou otázku raději nemá názor. Výrazně jinak se ke stahování filmů staví mladá generace. Ačkoliv jim stahování filmů z internetu rozhodně není cizí, více než polovina se domnívá, že k filmové zábavě přichází nelegálně.

Mohlo by Vás zajímat:  Jaro táhne chataře a chalupáře z měst

.

 

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
ZÁKAZNÍCI T-MOBILE SI BUDOU MOCI POJISTIT SVÁ MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ

T-Mobile Pro jistotu: pojištění nových zařízení zakoupených u operátora Vysoké krytí rizika poškození/ zničení přístroje a krádeže Nulová spoluúčast, vše...

Zavřít