O2 spouští 4G LTE na Benátské noci

V pátek 25. července spustí O2 síť 4G LTE na frekvenci 800 MHz v místě konání festivalu Benátská noc (areál Vestec v Liberci). LTE připojení zajistí mobilní vysílač a bude zde fungovat do skončení festivalu. Technologie 4G LTE doplní stávající mobilní síť v tomto místě, díky čemuž se zvýší celková dostupná datová kapacita sítě O2.

Technologie 4G LTE od O2 nabízí maximální rychlost až 185 Mb/s. Během Benátské noci bude vzhledem k šířce pásma nasazena maximální rychlost 75 Mb/s.

Nejrychlejší 4G LTE síť

Majitelé mobilních telefonů s podporou LTE mohou už nyní na mnoha dalších místech s LTE signálem sítě O2 surfovat reálnými rychlostmi v řádech desítek megabitů za vteřinu. Podle výsledků uživatelských měření serveru DSL.cz z května i června 2014 běhala data na LTE nejrychleji právě v síti O2.

Seznam všech mobilních telefonů s podporou 4G LTE od O2 naleznete ZDE.

Pro využívání sítě 4G je potřeba také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

[hana-code-insert name=’Adsense‘ /]

Mohlo by Vás zajímat:  Vyjádření společnosti Telefónica ve věci Aspekt Invest