Průměrný technologický kvocient Čechů je 116,5

Téměř 30 000 Čechů už absolvovalo TQ test, který operátor O2 spustil 15. července 2014. Z dosavadních výsledků vyplývá, že průměrný technologický kvocient českého národa je 116,5. Nejvyšší dosažitelná hodnota TQ je přitom 140. Nadprůměrná úroveň TQ Čechů naznačuje, že TQ test si zatím vyzkoušeli převážně lidé, kteří se o technologie zajímají. O2 se chce nyní zaměřit na zjišťování úrovně TQ v regionech. Vyplnění TQ testu proto budou nabízet O2 Guru na všech prodejnách.

.Hodnota TQ 116,5 v praxi znamená, že bez problémů zvládáme řešit náročnější úkoly vyžadující digitální gramotnost a základní technologické znalosti, uvědomujeme si principy a společné znaky v ovládání různých aplikací a většinu technicky složitějších problémů zvládneme vyřešit sami. Svými zkušenostmi a dovednostmi bychom také měli inspirovat své okolí k aktivnímu využívání technologií a nemělo by nám činit žádný problém rychle si osvojit vše nové.

„Technologický kvocient 116,5 je relativně vysoká hodnota. Češi ho dosáhli hlavně díky technologickým geekům z velkých měst, kteří si test vyplňují primárně. Rádi bychom se však dostali i do regionů, na což se budeme soustředit v následujících měsících,“ říká Martin Žabka, tiskový mluvčí společnosti O2 Czech Republic. I proto mají TQ test k dispozici O2 Guru na prodejnách, u kterých si ho mohou zájemci vyplnit kdykoli při návštěvě jakékoli pobočky.

„Je pravděpodobné, že poměrně vysoká hodnota TQ, která byla naměřena u prvních 30 000 testovaných osob, neodpovídá skutečným schopnostem a dovednostem průměrného Čecha. Podle dlouhodobých výsledků mezinárodních zkoušek ECDL v ovládání, pochopení, a využívání informačních a komunikačních technologií totiž Česká republika poměrně zaostává za zeměmi, jakými jsou například Rakousko, Velká Británie nebo většina severských zemí. Skutečný stav znalostí a dovedností Čechů v oblasti digitálních technologií je často zastíněn nedůvodně vysokým sebevědomím a uspokojováním se tvrzením, že to, co potřebuji, umím a zbytek se mě netýká.“ dodává Jiří Chábera, manažer pracovní skupiny ECDL-CZ při České společnosti pro kybernetiku a informatiku, odborný garant TQ testu.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 TV zjednodušuje nabídku. Nově uvede tři tarify pro všechny zájemce

TQ test, který je od 15. července dostupný zdarma na www.tqtest.cz, si už vyplnilo téměř 30 000 lidí. Nejvyšší hodnoty TQ 140 dosáhla jen necelá dvě procenta populace, lidí s nejnižší hodnotou (TQ 60) je v Česku jen něco málo přes jedno procento. Průměrné TQ mužů je 118,6, ženy statečně sekundují s hodnotou 111,1.

Nejvyšší TQ (120,9) získávají v testu lidé ve věku 25 – 34 let, nejnižší (101,8) naopak lidé nad 60 let. Rozdíly jsou patrné i v závislosti na nejvyšším dosaženém vzdělání. Zatímco absolventi středních škol s výučním listem mají v průměru TQ 107,1, vysokoškoláci vedou s hodnotou 121. Zajímavé je, že i absolventi základních škol jsou na tom o něco lépe než vyučení – jejich TQ je 110,1.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Přechod na nový systém CRM proběhne poslední říjnový víkend

Od pátku 24. 10. 20:00 hodin do pondělí 27. 10. 2014 dopoledne proběhne plánovaná aktualizace a úprava systémů T-Mobile. Tato...

Zavřít