O2 pokrylo dálnici D1 z Prahy do Brna nejrychlejším mobilním internetem 4G LTE

Sledovat televizní vysílání bez přerušení z pražského Chodova až do brněnských Popůvek už nebude žádný problém. Operátor O2 totiž jako první dokončil pokrytí D1 z Prahy do Brna nejrychlejším mobilním internetem 4G LTE. Signál na frekvenci 800 MHz zajišťuje celkem 37 základnových stanic rozmístěných v okolí dálnice.

„4G LTE jsme na D1 začali spouštět už koncem září. Kompletní pokrytí jsme dokončili tento týden. Naši zákazníci si tak můžou zkrátit dlouhou chvíli třeba sledováním filmů nebo mobilní televize O2TV Go, a to plynule a bez přerušení po celou dobu cesty,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků O2 Czech Republic, a zároveň doplňuje: „To se samozřejmě týká pouze spolujezdců. Tablety a mobily za volant nepatří.“

.

Technologie, která funguje na frekvenci 800 MHz, umožňuje bleskové načítání webových stránek, sdílení fotografií a videí nebo hraní online her. Signál zajišťuje celkem 37 základnových stanic rozmístěných na vysílačích nebo mobilních stanicích v okolí dálnice.

Aktuální mapa pokrytí je k dispozici na www.o2.cz/lte

Pro využívání sítí čtvrté generace je potřeba zařízení, které 4G LTE podporuje, a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Zákazníci si ji mohou zdarma vyměnit na kterékoli prodejně O2. Firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Seznam všech mobilních telefonů od O2, které podporují 4G LTE, naleznete ZDE. Při koupi LTE zařízení značky Samsung, Huawei, Alcatel nebo Lenovo a při aktivaci nového datového tarifu nebo restartování závazku nabízí O2 vánoční bonus až 3000 korun.

pdf Mapa pokrytí D1.pdf 434 kB
Mohlo by Vás zajímat:  O2 mění účtování mobilních dat pro příležitostné uživatele

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Mobil nebo tablet chce pod stromečkem najít třetina lidí

Jaký dárek bude letos kralovat pod vánočním stromečkem? Třetina Čechů si přeje nový mobilní telefon nebo tablet, který podporuje vysokorychlostní...

Zavřít