Při používání mobilních telefonů ve školách by měly děti znát jeho pravidla

Se zahájením nového školního roku usedlo do lavic 116 000 prvňáčků. Pro rodiče mnohých z nich byl právě nástup do školy impulsem k pořízení prvního mobilního telefonu. Rostoucí popularitě se u žáků základních škol těší také tablety. Za jakých okolností je vhodné dát svému potomkovi k užívání mobilní telefon a jaký tarif pro něj vybrat? […]

Se zahájením nového školního roku usedlo do lavic 116 000 prvňáčků. Pro rodiče mnohých z nich byl právě nástup do školy impulsem k pořízení prvního mobilního telefonu. Rostoucí popularitě se u žáků základních škol těší také tablety. Za jakých okolností je vhodné dát svému potomkovi k užívání mobilní telefon a jaký tarif pro něj vybrat?

„Podle našich zkušeností dává většina rodičů nových školáku dětem mobil při nástupu do první třídy,“ říká manažerka marketingové komunikace a značky LAMA mobile, Veronika Kliská. Rodičům mobilní telefon zjednodušuje komunikaci s dětmi, zároveň si dítě v případě nouze může zavolat pomoc. Psychologové se však shodují na tom, že spíše než ke zvýšení bezpečnosti dětí mobily spíše slouží k vyšší psychické pohodě u rodičů. Ti mají pocit, že mají o dětech větší přehled a kontrolu.

Ještě než děti poprvé vyrazí s novým telefonem do školy, měli by je rodiče důsledně seznámit se základními pravidly jeho používání v době výuky. Tuto problematiku upravuje už i většina školních řádů. Některé základní školy trvají na úplném vypnutí telefonu nejen po dobu vyučování, ale i o přestávkách, jiné „pouze“ zakazují používat telefon v době výuky. Narušení vyučování zvukovým signálem, stejně jako pořizování jakýchkoliv záznamů, je obvykle klasifikováno jako kázeňský přestupek. Níže připojujeme srovnávací tabulku 15 základních škol z různých částí České republiky a jejich způsob řešení této problematiky.

Školy

Odborníci doporučují, aby děti měly mobilní telefony s předplacenou kartou nebo paušálem, jenž bude mít nastavený limit. Jsou tak vedeny k zodpovědnosti a lepšímu hospodaření. Měsíční útrata prvňáčka činí podle průzkumů max. 200 Kč. Možnost nastavení limitu služeb nabízí i LAMA mobile, virtuální operátor nastolující nové trendy na českém trhu. Právě prvňáčkům může nabídnout tarif SPOŘIVÁ LAMA za 199 Kč měsíčně, který obsahuje 200 volných minut a 20 volných SMS. Volací limit lze u tohoto tarifu nastavit již na 200 Kč, po jeho vyčerpání budou omezeny odchozí služby, příchozí však zůstanou aktivní. Další možností je skupinový tarif LAMÍ RODINKA, který v rámci jednoho měsíčního paušálu nabízí neomezené volání mezi 2 – 4 účastníky. LAMA mobile prosazuje na českém trhu standard tarifikace po vteřinách od začátku hovoru a jako jedna z mála na trhu nabízí nevázané tarify, z nichž lze kdykoliv bez udání důvodu odstoupit.

Mohlo by Vás zajímat:  Češi díky virtuálním operátorům ušetří

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
LAMA mobile získala za svou kampaň ocenění EFFIE 2014

Virtuální operátor LAMA mobile byl za svou komunikační kampaň Lamluva, vytvořenou pro vstup na trh a charakteristickou mluvícími lamami, oceněn...

Zavřít