Uživatelé letos na Štědrý den přenesli o 319 % dat více než na Štědrý den 2013

Letos o Vánocích extrémně vzrostlo využití datových služeb, a to především díky výraznému rozšíření Turbo Internetu, tedy rychlého mobilního internetu na 3G a LTE.

Zvýšení datového provozu podpořilo také uvedení nových RED LTE tarifů a vánoční nabídka neomezeného datování. Podle ČTÚ Vodafone pokrýval k začátku prosince 2014 již 92 % populace rychlým mobilním internetem.

„Hlasový provoz vzrostl stejně jako v uplynulém roce, kdy jsme představili RED tarify. SMS provoz se  o Vánocích příliš nenavýšil. Zákazníci používali především jiné elektronické možnosti komunikace,“ dodala Markéta Kuklová, tisková mluvčí Vodafonu.

Detailní statistiky:

DATOVÝ PROVOZ:

Letos lidé o Štědrém dni přenesli o 319 % více dat než loni. Špička nastala mezi 21 a 22 hodinou. Značný nárůst přenosů dat koresponduje s rozšířením Turbo Internetu a potvrzuje vývoj využívání datových služeb v průběhu celého roku 2014.

HOVORY:

Hovorů jsme spojili více než 9,5 milionu, což je o 11 % více než loni. Špička nastala mezi 10 a 11 hodinou.

SMS:

Lidé si letos o Vánocích vzájemně v naší síti (z telefonů i z aplikací) poslali celkem 18,6 milionu SMS, což je o 2 % více než loni. Špička co se týče SMS nastala ve 13:24. 

MMS:

Lidé si letos o Vánocích vzájemně z mobilů poslali téměř 188 000 MMS, což je o 8 % více než loni. Špička, co se týče MMS, nastala mezi 13:00 – 13:10.

 • Hovory do ciziny: nejvíce se volalo do Polska, Německa, na Slovensko, do Španělska, Maďarska, Vietnamu a Itálie.
 • Cizinci přihlášení o Štědrém večeru do sítě Vodafone: nejvíce u nás bylo Holanďanů, Němců, Švédů, Slováků, Britů, Rakušanů, Italů, a Rusů.

V síti Vodafonu se na Štědrý den připojilo nejvíce uživatelů z následujících zemí:

 1. Holandsko
 1. Německo
 1. Švédsko
 1. Slovensko
 1. Velká Británie
 1. Rakousko
 1. Itálie
 1. Rusko
 1. Francie
 1. Polsko

Nejvíce hovorů do ciziny proběhlo do následujících zemí:

 1. Polsko
 1. Německo
 1. Slovensko
 1. Španělsko
 1. Maďarsko
 1. Vietnam
 1. Itálie
 1. Ukrajina
 1. Rusko
 1. Velká Británie
Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone získal čtyři Louskáčky a stal se klientem roku

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Síť O2 o Vánocích spojila více hovorů a zaznamenala rekord v počtu MMS. Nejsledovanějším kanálem v O2 TV byla ČT1

Štědrý den bývá tradičně jedním z nejvytíženějších dnů v roce. Potvrzují to i letošní provozní statistiky ze sítě O2. Ve...

Zavřít