Vodafone zrychluje pokrytí českých měst LTE (4G)

Vodafone použije k rychlému pokrytí měst technologií LTE (4G) kromě frekvencí získaných v aukci také frekvenci 2100 MHz. LTE na frekvenci 2100 MHz překryje ve městech technologii 3G, která i nadále zůstane v provozu. První zákazníci využijí LTE na frekvenci 2100 MHz v Kladně, Olomouci a ve Slaném již v prosinci 2014. Všechna města pak budou pokryta do konce léta 2015.

Pro nasazení LTE na frekvenci 2100 MHz Vodafone využije pásmo 10 MHz s maximální teoretickou rychlostí stahování až 75 Mbit/s, což je rychlost přenosu dat stejná, jako v případě LTE na frekvenci 800 MHz.

„LTE na frekvenci 2100 MHz, jako další inovativní krok Vodafonu, může být nasazeno podstatně rychleji, než požadují podmínky pokrytí rychlým mobilním internetem stanovené v rámci aukce kmitočtů. Díky tomu naši zákazníci získají přístup k LTE daleko dříve, než se očekávalo“, uvedla Tanja Richter, viceprezidentka společnosti Vodafone pro technologie, a dodala: „Jelikož mobilní zařízení jsou již univerzální, Vodafone se snaží v rámci Turbo Internetu poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby nezávisle na kmitočtovém pásmu a technologiích.“

Díky probíhající modernizaci sítě jsou pro výstavbu LTE na frekvenci 2100 MHz využita nejmodernější zařízení, která umožňují souběžné vysílání 3G a 4G technologií (tzv. SingleRAN). Tento přístup výrazně snižuje jak technickou, tak ekonomickou náročnost řešení. Dodavatelem technologie radiové části sítě je společnost Huawei.

Pro připojení k LTE na frekvenci 2100 MHz, stejně jako pro připojení k ostatním LTE frekvencím, uživatelé potřebují libovolný datový tarif, LTE SIM kartu a zařízení, které tuto frekvenci podporuje. Většina chytrých mobilních telefonů na trhu podporu LTE na frekvencích 800, 900, 1800, 2100 a 2600 MHz již standardně nabízí.

Více informací a mapy pokrytí Turbo Internetem (rychlým mobilním internetem na 3G + LTE frekvencích 800, 900, 1800 a 2100 MHz) naleznete na adrese www.vodafone.cz/turbo.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone nabídne solární nabíječku vlastní značky

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone má Turbo Internet pro 95 % populace a neomezená data na Vánoce

Vodafone potěší všechny internetové surfaře dvouměsíčním datově neomezeným brouzdáním. Firemní i nefiremní zákazníci s tarify i předplacenými kartami si v...

Zavřít