T-Mobile Olympijský běh: různí běžci, různé trasy, jedna myšlenka

Za tři měsíce, ve středu 24. června, odstartuje u příležitosti celosvětových oslav Olympijského dne na patnácti místech České republiky premiérový T-Mobile Olympijský běh. Český olympijský výbor a společnost T-Mobile sportovním fanouškům přinesou největší tuzemskou běžeckou událost, při níž odstartují všechny závody ve stejný okamžik. Registrovat se zájemci mohou už teď přes internet.

Tři kategorie běhů a individuální výzva
Od roku 1987 se v ČR během Olympijského dne připomínajícího vznik Mezinárodního olympijského výboru pořádají běžecké závody pro všechny věkové kategorie. Letos nově dostanou jednotnou tvář a společný registrační systém.
Účastníci si přes internet mohou vybrat některý ze závodů zlaté, stříbrné či bronzové kategorie anebo se T-Mobile Olympijského běhu zúčastnit prostřednictvím individuální výzvy. „Lidé, kteří se nebudou moci zúčastnit některého z hromadných závodů, mají možnost běžet svůj vlastní závod na libovolném místě prostřednictvím mobilní aplikace Endomondo,“ upřesňuje generální ředitel T-Mobile Milan Vašina.

„Běh je celosvětový fenomén nenáročný na výbavu, lidi ohromně baví. Výhodou T-Mobile Olympijského běhu bude právě volba místa a formy,“ vyzdvihuje marketingový ředitel ČOV Marek Tesař a předseda ČOV Jiří Kejval ho doplňuje: „Tento koncept má velmi reálný potenciál předstihnout v počtu účastníků i největší světové běžecké akce. Hlavní ale je, aby se běháním v jediný okamžik bavila celá republika.“

Registrace spuštěna
Registrace probíhá už nyní online přes www.olympijskybeh.cz, stačí vyplnit jednoduchý formulář. Startovné lze předem hradit bankovním převodem nebo mobilním telefonem přes m-platbu.

Běhejte pro děti
Část výtěžku poputuje na charitativní činnost České olympijské nadace podporující sociálně znevýhodněné mladé sportovce od 6 do 18 let, jimž ve sportování brání nedostatek financí. Každý z běžců může pomoci přispět v rámci startovného.

Výše startovného
Zlaté běhy: 200 Kč + 100 Kč (dobrovolně nadaci). Kilometrový dětský závod zdarma.
Stříbrné běhy: 100 Kč + 50 Kč (dobrovolně nadaci)
Bronzové běhy: do 50 Kč + 50 Kč (dobrovolně nadaci)

Mohlo by Vás zajímat:  NOVÉ TARIFY BEZ HRANIC: VČETNĚ VOLÁNÍ DO ZAHRANIČÍ A ROAMINGU

Potvrzená města
Zlaté běhy: Praha, České Budějovice, Ostrava
Stříbrné běhy: Liberec, Brno, Stříbro
Bronzové běhy: Vrchlabí, Lomnice nad Popelkou, Jilemnice, Zlín

Změny pro organizátory vyhrazeny

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone Czech Republic žaluje O2 Czech Republic o 385 milionů Kč

Vodafone Czech Republic (Vodafone) podává žalobu na O2 Czech Republic (O2) kvůli zneužívání dominantního postavení na českém trhu pevného vysokorychlostního...

Zavřít