T-Mobile rozšiřuje pokrytí LTE-Advanced v Praze

V Praze postaveno 82 nových vysílačů s technologií LTE-Advanced (LTE-A)
U stávající sítě LTE zlepšeno pokrytí uvnitř budov a zvýšena kapacita
Do konce dubna bude LTE-A pokrývat polovinu populace hlavního města

T-Mobile postavil v Praze 82 nových vysílačů s LTE-Advanced (LTE-A), a rozšířil tak pokrytí hlavního města touto technologií na čtvrtinu jeho populace. Současně v nově pokrytém území výrazně posílil signál uvnitř budov a zvýšil kapacitu stávající sítě LTE, která od prvního října 2014 pokrývá celou Prahu. Do konce dubna operátor plánuje LTE-A pokrytí populace metropole zdvojnásobit.

„Chceme zákazníkům nabízet LTE té nejvyšší kvality, pokud jde o pokrytí venku i uvnitř budov a kapacitu sítě podle nejnovějších světových standardů,“ říká technologický ředitel T-Mobile Vladimír Klein a dodává: „Přidáním pásma 800 MHz v oblasti pokrytí LTE-Advanced zkvalitňujeme stávající LTE síť ve všech těchto parametrech.“

Současné LTE-A pokrytí hlavního města operátorem odpovídá přibližně 25 % populace a 12 % území, na konci dubna to bude již 50 % populace a 33 % území. Kromě toho je signál této technologie dostupný také v Mladé Boleslavi, kde jej T-Mobile spustil v červnu loňského roku jako první v České republice.

Technologie LTE-A je založena na spojení dvou pásem (funkce Carrier aggregation). U 82 nových vysílačů v Praze jde o pásma 800 MHz (o šířce 10 MHz) a 1 800 MHz (o šířce 15 MHz), která po spojení nabízejí maximální rychlosti 187,5 Mbit/s pro stahování a 37,5 Mbit/s pro odesílání.

LTE-A spustil operátor v hlavním městě vloni na podzim na třech místech, konkrétně na Černém Mostě, v Horních Počernicích a na Roztylech. Spojil při tom pásma o šířce 10 a 20 MHz, která poskytují teoretické maximální rychlosti 225 Mbit/s pro stahování a 50 Mbit/s pro odesílání.

T-Mobile v současné době nabízí dva telefony s podporou LTE-A (Samsung GALAXY Alpha a Samsung GALAXY Note 4). V dohledné době však v jeho portfoliu přibudou další zařízení podporující tuto technologii.

Mohlo by Vás zajímat:  DOSTANEŠ PĚTKU? ANEB SAMSUNG S5 JE TU!

LTE-A v Praze: současnost    LTE-A v Praze: konec dubna 2015

Vlevo: LTE-A pokrytí v Praze k dnešnímu dni, vpravo: plánované LTE-A pokrytí v Praze na konci dubna 2015

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 přichází s novým komunikačním konceptem

Operátor O2 startuje s novým komunikačním konceptem, v rámci kterého chce Čechům ukázat, jak mohou lépe a efektivněji využívat moderní...

Zavřít