Vodafone přichystal unikátní zaměstnanecké benefity. Podporuje rodiny s dětmi

Vodafone bude od 1. dubna nabízet svým zaměstnancům nové unikátní benefity. Rodičům na mateřské dovolené vyplatí rozdíl mezi mzdou ve Vodafonu a finanční podporou od státu. Rodiče novorozenců budou moci využít také zkrácené pracovní doby po dobu 6 měsíců po návratu z mateřské dovolené.

„Narozením dítěte začíná pro rodiče možná nejzásadnější a zároveň nejnáročnější období života. My jim ho chceme co nejvíce usnadnit,“ říká Daniela Hylmarová, ředitelka HR služeb ve Vodafonu. „Skloubit rodičovství s prací dnes není vůbec jednoduché a nejen z finančního hlediska jde o velikou zátěž.“

Nový benefit je ideální pro rodiče, kteří se z mateřské dovolené chtějí rychle vrátit zpět do pracovního tempa. Po uplynutí šestiměsíční mateřské dovolené budou zaměstnanci moci využít pracovní doby zkrácené na 30 hodin týdně, dostanou ale takový benefit, který jim vyrovná rozdíl ve mzdě a jejich rodinný rozpočet ani takto zkrácená pracovní doba neztenčí. Půl roku po návratu do zaměstnání navíc Vodafone rodičům dorovná rozdíl mezi mzdou ve Vodafonu a finanční podporou od státu za prvních 16 týdnů mateřské dovolené. Otcům poskytne Vodafone 5 dnů volna navíc při narození dítěte.

Zaměstnanecké benefity hrají v HR strategii Vodafonu důležitou roli. Rodičům i většině ostatních zaměstnanců, jimž to náplň jejich práce umožňuje, vychází Vodafone vstříc také prostřednictvím režimu Flexi Office, díky kterému mohou pracovat odkudkoli, nikoliv pouze z kanceláře. Tento model velmi pomáhá při skloubení osobního a pracovního života i bez ohledu na to, zda má zaměstnanec děti.

Všechny výše zmíněné benefity nyní zavádí Vodafone Group po celém světě. Skupina zveřejnila také ilustrativní video, které celou problematiku skloubení rodičovství a práce srozumitelně vysvětluje.

Nově bylo do zaměstnaneckého balíčku benefitů přidáno také Vodafonem hrazené životní pojištění a pojištění trvalých následků. Pojištění pro zaměstnance platí ve dne i v noci, o pracovních i nepracovních dnech, na cestách po celém světě a dá se využít i na krytí hypotéky.

Mohlo by Vás zajímat:  První plnohodnotný virtuální operátor v síti Vodafonu bude CENTROPOL TELECOM

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 jako první startuje objednávky nového telefonu Samsung GALAXY S6

Operátor O2 nabízí zájemcům o nový telefon Samsung GALAXY S6 nebo GALAXY S6 edge možnost si tuto novinku objednat už...

Zavřít