ROZJEZDY HLÁSÍ 296 PROJEKTŮ

  • Nejvíce projektů je z Prahy, Středočeského a Jihomoravského kraje
  • Sérii seminářů v regionech odstartuje Plzeň, 14. dubna
  • Až 58 výherců získá zajímavé výhry, celostátní vítěz dostane i 150 000 Kč

pátý ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku uzavřel svou registrační bránu, letos bude bojovat o přízeň porotců 296 projektů. Mezi účastníky vedou ženy – 62,5 % přihlášených, nejvíce pak ve věkové kategorii 25–35 let (51 %). Nejaktivnější jsou podnikatelé v hlavním městě a ve Středočeském kraji.

„Nesmírně nás těší stoupající kvalita projektů, ceníme si i pečlivé přípravy a dobře zpracovaných přihlášek.  Letošním typickým soutěžícím je žena kolem 30 let, která si plní vlastní sen týkající se překvapivě primárně služeb z oblasti gastronomie,“ říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace T-Mobile.

Mezi místa s nejvyšším počtem přihlášených projektů po Praze a Středočeském kraji patří kraje Jihomoravský (30 projektů), Moravskoslezský (22), Liberecký (17), Ústecký (17) a Zlínský (17). Soutěžící letos nejvíce zaujala gastronomie – těšit se tak můžeme na řadu kaváren, restaurací, kurzů vaření a výrobu drobných delikates. Druhým nejsilnějším oborem jsou služby kolem designu prostor, například výrobny nábytku a návrhy interiérů. Nechybí však ani móda, salóny krásy, cestovní ruch a služby týkající se domácích mazlíčků. Mezi netradiční projekty patří například výroba fíkové kávy, šimrací nebo škrábací salón, překvapila i krabičková dieta pro psy.

Motivace k podnikání je různá, zpravidla se tvořila kombinací několika faktorů: 90 % přihlášených si vlastní firmou plní sen, sladit osobní a pracovní život touží 65 % registrovaných, poptávku v regionu řeší 31 % a ztrátu zaměstnání 21 % soutěžících.

Nyní se produkční tým Rozjezdů roku vypraví do regionů, kde proběhne řada praktických seminářů. Ty jsou pro zájemce zcela zdarma. Hodnotící porota pak v průběhu seminářů vyslechne vybrané soutěžící a na místě vybere výherce za daný kraj. Začíná se již 14. dubna v Plzni, přihlásit se lze zde. Na seminářích vystoupí nejen řada odborníků, ale i soutěžících z předchozích ročníků, kteří přiblíží praktické tipy a zkušenosti s trhem.

Mohlo by Vás zajímat:  Dobíjení přes SAZKA terminály pozastaveno, T-Mobile nabízí řadu alternativ

O celostátním vítězi pak rozhodne sama veřejnost v on-line hlasování, které se uskuteční v termínu 28. 5. – 15. 6. Vyhlášení vítězů proběhne 25. června v Praze.

Kompletní přehled seminářů na www.rozjezdyroku.cz/seminare-prehled.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Odměny Dobrá karta

Dobré body získané ve věrnostním programu COOP Dobrá karta můžete vyměnit za některý z následujících balíčků   Stačí předložit u...

Zavřít