T-Mobile již zaplatil „lovcům chyb“ zhruba 700 tisíc korun

Bug Bounty po dvou měsících: desítky slabin, 700 000 Kč na odměnách
Soutěž je přínosná, operátor v ní bude pokračovat
Nejúspěšnější účastníci budou moci získat odměny nad stanovený limit

Účastníci soutěže Bug Bounty, kterou T-Mobile vyhlásil 10. února 2015, dosud pomohli na portálech www.t-mobile.cz a muj.t-mobile.cz odhalit desítky slabin. Operátor jim za to vyplatil odměny v celkové hodnotě okolo 700 tisíc korun. T-Mobile hodnotí soutěž jako velmi přínosnou.

„Velice si vážíme plodné spolupráce s odborníky z řad veřejnosti v rámci Bug Bounty, díky nimž jsme posílili a neustále zdokonalujeme zabezpečení našich portálů,“ říká technologický ředitel T-Mobile Vladimír Klein a dodává: „Ze strany účastníků navíc zaznamenáváme vysoce pozitivní zpětnou vazbu, proto v této soutěži budeme určitě dále pokračovat.“

Operátor rovněž nabídne několika nejúspěšnějším „lovcům“, kteří již získali maximální částku 80 tisíc korun, možnost podílet se na hledání slabin v dalších portálech. V tomto případě pro ně budou platit stejná pravidla jako pro začínající účastníky – každý z nich tedy bude moci na odměnách teoreticky získat dalších 80 tisíc Kč.

T-Mobile má se soutěží Bug Bounty podobně pozitivní zkušenosti jako jeho mateřská společnost, která ji spustila před dvěma lety. Deutsche Telekom v této souvislosti dosud vyplatil za objevení zranitelností řádově desítky tisíc eur a výrazně zvýšil úroveň zabezpečení svých webů.

Bezpečnost je jednou z hlavních priorit T-Mobile. Operátor za poslední tři roky investoval do posílení bezpečnostních prvků více než 50 milionů korun.

Více informací o Bug Bounty včetně pravidel soutěže na www.t-mobile.cz/bug-bounty.

[hana-code-insert name=’Adsense‘ /]

Mohlo by Vás zajímat:  Milan Vašina nástupcem Rolanda Mahlera