Elektronické pokladny a mobilní platební terminály nové generace

Díky moderním technologiím mohou přijímat bezkontaktní platby už i drobní živnostníci . Společnosti Česká spořitelna, MasterCard, Vodafone a Wincor Nixdorf představují komplexní mobilní platformy, které umožní živnostníkům přijímat bezkontaktní platby a vystavovat elektronické účtenky. Řešení nové generace jsou zároveň připravena na plánovaný zákon o evidenci elektronických tržeb a umožní živnostníkům online odesílání informací o tržbách Finanční správě. Zákon nařizující uchovávání informací o tržbách a jejich zasílání Finanční správě, který se podle aktuálních odhadů dotkne přibližně 500 až 600 tisíc subjektů, by mohl začít platit příští rok.

Zákon o elektronické evidenci tržeb ale není jediným důvodem, proč by si obchodníci měli tato řešení pořizovat. Počet bankovních karet se neustále zvyšuje – v České republice je aktuálně více než 11 milionů platebních karet a lidé jimi jen v loňském roce v ČR zaplatili 326,4 miliardy Kč. Jednou českou platební kartou tak bylo v roce 2014 u domácích obchodníků zaplaceno v průměru 29 594 Kč. Chuť lidí platit kartou neustále roste a s nástupem bezkontaktních plateb také výrazně klesá částka, kterou jsou lidé ochotni kartou zaplatit. Podle posledního průzkumu MasterCard MasterIndex přijde více než třetině lidí obvyklé platit kartou částku nižší než 50 Kč a 72 % těch, kteří pravidelně kartou platí, upřednostňují bezkontaktní platby. Moderní nástroje pro přijímání karet se tak stávají nutností.

Česká spořitelna, MasterCard, Vodafone a Wincor Nixdorf proto reagují na zvyšující se poptávku po možnosti platit za produkty a služby bezkontaktní platební kartou i u drobných živnostníků a obchodníků, a to včetně takových lokalit, jako jsou farmářské trhy, stánky s občerstvením nebo malé vesnické obchody. Společnosti proto představují Vodafone ePokladnu, mPOS a Albert – efektivní nástroje vhodné pro různé druhy živností.

Vodafone ePokladna

Pokud má podnikatel už dnes chytrý telefon či tablet, nepotřebuje žádné další zařízení – jednoduše si na stávající zařízení nainstaluje aplikaci a používá ji k elektronické evidenci tržeb. Toto základní řešení je ideální pro obchodníky v terénu, např. prodejce na trzích.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone pomůže zákazníkům ze zaplavených oblastí finanční sbírkou a podpoří každou DMS

Aplikaci lze také spojit s mobilním platebním terminálem (tzv. mPOS) a přijímat kromě hotovosti i platební karty. K zařízení lze napojit kapesní tiskárnu s bateriovým napájením, které umožní rychlý a finančně nenáročný tisk účtenek. Za technologickým vývojem ePokladny stojí společnost Wincor Nixdorf. Cena tohoto řešení se bude pohybovat v řádu nižších sto korun měsíčně. 

Mobilní platební terminál České spořitelny (mPOS)

Platební terminál, který komunikuje prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu, funguje jako jednoduchý pokladní systém. Obchodníci mohou přijímat platby kontaktními i bezkontaktními kartami, ale i NFC telefony, stickery, apod.  Je vhodný pro drobné živnostníky – tam, kde je nutná mobilita, rychlost, jednoduché řešení a komfort ovládání.

Pro podporu mPOS terminálů v České republice spustila banka a společnost Wincor Nixdorf portál www.MobilniTerminal.cz, kde je možné zařízení také online objednat.

Cena za zařízení, které se stává majetkem obchodníka, je v řádu nižších tisíců korun. Poplatek za autorizaci a zpracování transakcí pak záleží na využití mPOSu (průměrná výše transakce a jejich počet).

Zařízení Albert

Interaktivní multifunkční zařízení od společnosti Wincor Nixdorf je vhodné pro restaurace a větší kamenné prodejny. Cena základní konfigurace činí 28 000 Kč bez DPH. V plné verzi je možné zařízení pořídit do 34 000 Kč bez DPH. Albert se bude prodávat jako samostatné zařízení, a to kvůli možnosti dalších integrovaných funkcí, jako je bezpečný multifunkční terminál pro akceptaci platebních karet. Při využití služeb dalších obchodních partnerů je možné cenu snížit až na polovinu.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Jana Studničková rezignuje z vedení O2

K 1.6. rezignuje z vážných osobních důvodů z vrcholového vedení společnosti O2 Czech Republic Jana Studničková. Rozvoj nového positioningu společnosti...

Zavřít