Vodafone v České republice testuje rychlejší LTE

Po loňském představení technologie LTE-Advanced (LTE-A) nyní Vodafone v testovacím provozu spojil dohromady tři pásma LTE a dosáhl maximální rychlost stahování až 350 megabitů za sekundu. Novinku Vodafone připravuje ve spolupráci se společností Huawei, která dodává síťové prvky pro mobilní sítě nové generace.

K dosažení teoretické rychlosti až 375 megabitů za sekundu pro stahování a 50 megabitů pro odesílání dat Vodafone využívá spojení hned tří rádiových pásem 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz. Poslední jmenovaná frekvence zatím není dostupná v komerčním provozu. Díky podpoře ze strany mobilní sítě a terminálu od společnosti Huawei Vodafone připravuje svou síť na příchod nových mobilních zařízení, která takto vysoké rychlosti LTE dokáží využít.

„Spojením tří pásem v síti LTE-A pomocí funkce Carrier Aggregation dochází k významnému zvýšení rychlosti mobilního přenosu dat, zvýšení výkonu LTE systému a udržení vysokých přenosových rychlostí i při velkém počtu zároveň připojených zákazníků,“ říká Jiří Švarc, ředitel vývoje sítě ve Vodafonu. „Tímto krokem otevíráme prostor pro příchod LTE zařízení kategorie 9, která se na trhu objeví na podzim tohoto roku.“

„Zvyšování přenosových rychlostí LTE vychází z požadavku trhu na dostupnost rychlého mobilního internetu. Testy, které provádíme se společností Vodafone, jsou výrazným krokem ve vývoji technologie pro kombinaci více pásem pomocí funkce Carrier Aggregation tak, aby v budoucnu bylo možné stahování dat rychlostí až 1 Gigabit za sekundu,“ dodává Jason Xie, Account director společnosti Huawei Technologies.

Vodafone spustil první LTE v Karlových Varech před dvěma lety, dnes signál rychlého mobilního internetu pokrývá již 87 % rozlohy České republiky a téměř 5000 obcí a do konce léta bude LTE od Vodafone dostupné skoro ve všech městech. Síť s technologií LTE-A je dnes dostupná v Brně, Karlových Varech a Praze a nabízí maximální rychlost stahování 225 megabitů za sekundu. Vodafone v rozšiřování a zvyšování přenosových rychlostí LTE sítě i nadále pokračuje.

Mohlo by Vás zajímat:  MMS jako vánoční přání letos předběhnou klasické pohlednice

Služba Turbo Internet, která nabízí rychlý mobilní internet v kombinaci technologií 3G a LTE, je dostupná všem uživatelům datových služeb společnosti Vodafone. Pro připojení k LTE síti je potřeba SIM karta s podporou LTE, kterou Vodafone svým zákazníkům nabízí zdarma, a zařízení, které technologii LTE podporuje. Vedle desítek zařízení na volném trhu LTE na frekvencích používaných v síti Vodafone podporují také chytré telefony dostupné v internetovém obchodu Vodafone i ve značkových prodejnách firmy.

Více informací a nové mapy pokrytí Turbo Internetem naleznete na adrese www.vodafone.cz/turbo.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Tiskovou mluvčí O2 se stává Lucie Jungmannová

Od 1. července se manažerem externí komunikace v O2 stává Jan Piskáček. Jan bude zodpovědný za celkovou koncepci a strategii...

Zavřít