Zákazníci O2 mohou využívat 4G LTE už v 5 500 českých obcích. Operátor investuje miliardy do dalšího rozvoje vysokorychlostního internetu.

  • Síť 4G LTE od O2 je dostupná pro 90 % české populace, LTE roaming mohou zákazníci O2 využívat už ve 43 zemích
  • Společnost O2 investuje do rozvoje vysokorychlostního internetu další miliardy – v aukci spektra získala čtyři bloky
  • Povědomí o LTE má zlepšit nově spuštěný informační web www.LTEfakta.cz

Společnost O2 v průběhu prvního pololetí roku 2016 intenzivně pokračovala v rozšiřování pokrytí mobilním internetem 4G LTE. Ten nyní může využívat už 90 % české populace. LTE síť operátora O2 je dostupná v 5 500 českých obcích a také na všech dálnicích. Do konce roku plánuje O2 pokrytí rychlým internetem rozšířit na 99 % populace a soustředit se i na zahušťování sítě , aby byl signál lépe dostupný i uvnitř budov.

mapa pokryti

Mapa pokrytí internetem 4G LTE od O2

Kromě rozšiřování a zahušťování pokrytí investuje O2 také do dalšího rozvoje vysokorychlostní datové sítě. V červnu vydražil operátor v aukci spektra čtyři strategicky důležité bloky v pásmech 1800 a 2600 MHz. Ke své současné kapacitě tak O2 získalo ty nejlepší možné podmínky pro budoucí rozvoj mobilního internetu 4G LTE. Vedle toho chce O2 prostřednictvím získaných bloků výrazně postoupit i v přípravě na sítě příští generace 5G a také posílit přenosové kapacity. Celkové náklady na získané kmitočty dosáhly téměř 1,5 miliardy korun.

Roste objem přenesených dat v síti 4G LTE

Technologii 4G LTE podporuje už více než pětina telefonů v síti O2. S rostoucím pokrytím a počtem LTE telefonů v síti roste také celkový objem přenesených dat v síti O2. “ Nárůst je nejvíce patrný právě ve 4G síti,“ popisuje Václav Hanousek, ředitel sítí v O2.

objem dat

LTE roaming ve 43 zemích

Kromě 5500 českých obcí mohou zákazníci O2 využívat rychlý internet 4G LTE ve 43 státech – mimo jiné v řadě oblíbených letních destinací jako je Španělsko, Itálie, Řecko, Portugalsko, Francie, Chorvatsko, Slovinsko, Turecko nebo USA. Pro využití dat v zahraničí O2 doporučuje aktivaci datového balíčku. Například s balíčkem Evropa M vyjde 1 MB dat na 1,30 Kč. Stačí zaslat SMS ve tvaru Evropa M na 999111.

Mohlo by Vás zajímat:  Vyjádření společnosti Telefónica ve věci Aspekt Invest

Nový web o LTE

Společnost O2 má v plánu do budoucna výrazně podpořit povědomí o vysokorychlostním internetu a jeho rozvoji u široké veřejnosti. Za tímto účelem vznikl nový webový portál www.LTEfakta.cz, který O2 právě spouští. Lidé zde najdou aktuální informace o pokrývání LTE, o novinkách z této oblasti a také podrobnosti o dalším rozvoji sítě O2.11

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 zahajuje spolupráci s vitruálním operátorem OpenCall

Virtuální operátor OpenCall začne od 1. července spolupracovat se společností O2. "Naše služby zaznamenají výrazné zlepšení, zatímco ceny pro naše...

Zavřít