O2 spouští v Kolíně mobilní síť s rychlostí 5G

  • Nejrychlejší síť v České republice nabídne rychlost stahování až 1 Gb/s
  • Telefony s podporou této technologie nabídne O2 se slevou 5 tisíc korun
  • Bezdrátový internet na doma nově s rychlostmi až 250 Mb/s

Operátor O2 pokračuje v přípravách na příchod sítí páté generace. Jako první v České republice pokryl celé město aktuálně nejrychlejším internetem. Technologie umožnuje datové přenosy s teoretickými rychlostmi až gigabit za vteřinu – to je desetinásobně více, než umožňuje běžná síť 4G LTE, kterou O2 pokrývá zbytek republiky.

„V Kolíně si tak naši zákazníci mohou v reálných podmínkách vyzkoušet rychlost mobilních dat, jaká bude běžně dostupná v 5G sítích, a to už dnes, kdy se skutečné 5G pokrytí omezuje jen na pár pilotních instalací ve světě,“ popisuje ředitel technologické divize O2 Jan Hruška.

.

Porovnání rychlostí stahování v Kolíně – 4G CAT 16 – 474 Mbit/s, 4G CAT 6 54,7 Mbit/s, 3G 14,1 Mbit/s

.

Rychlost stahování na kolínském náměstí 8.3.2019, 9:35 – 469 Mbit/s

Telefony s podporou této technologie nabídne O2 se slevou 5 tisíc korun

Vyšších rychlostí je možné dosahovat díky spojení několika frekvenčních pásem [1] a jejich doplněním o technologie 4×4 MIMO a 256QAM. Pro to, aby si zákazníci O2 v Kolíně mohli nejrychlejší připojení vyzkoušet, potřebují mobilní telefon s podporou LTE kategorie 16 a vyšší, což splňují například nejnovější modely značky Samsung. „Na kolínských prodejnách jsme proto připravili speciální nabídku, abychom místním obyvatelům novou technologii co nejlépe zpřístupnili – modely z řady Samsung GALAXY S9 nabídneme našim zákazníkům se slevou pět tisíc korun,“ dodává Jan Hruška.

.

Bezdrátový internet na doma nově s rychlostmi až 250 Mb/s

Mobilní síť slouží nejen pro připojení mobilních zařízení, ale také pro pevné připojení domácností a firem tam, kde není dostatečně rychlé tradiční kabelové připojení. Od poloviny loňského listopadu O2 nabízí novou generaci bezdrátového internetu na speciálně vyhrazené frekvenci. Tuto technologii využívají již stovky zákazníků napříč republikou, nyní O2 nově nabízí také tarif s rychlostmi až 250/25 Mbit/s, které byly doposud dostupné jen pomocí kabelového připojení.

Mohlo by Vás zajímat:  Skupina Telefónica mění organizační strukturu

O krok blíž k 5G

Nejrychlejší síť buduje O2 společně s firmou CETIN a s předními světovými dodavateli.​ Zkušenosti z reálného provozu pomohou při rozvoji celoplošného pokrytí sítí páté generace poté, co proběhne aukce potřebných frekvenčních pásem a na trhu se objeví zařízení s podporou této technologie. Vlastnosti sítí 5G umožní kromě velmi rychlých mobilních dat také masivní rozvoj internetu věcí a s tím spojené rozšiřování řešení pro automatizaci výroby, chytrých měst a domácností. Nová generace mobilního internetu tak najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, průmyslu a řízení výrobních procesů, sportu, ale také v oblasti zdravotnictví.

.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Domácí násilí není domácí záležitost. Obětem pomůže mobilní aplikace

S fyzickým nebo sexuálním násilím od současného nebo bývalého partnera se setkala každá pátá Češka[i]. Výsledky mezinárodního šetření pak ukazují,...

Zavřít