SPOLEČNOSTI TELEKOM A MICROSOFT SPOJILY SÍLY ZA ÚČELEM PODPORY INOVACÍ V OBLASTI CLOUDOVÝCH SLUŽEB V EVROPĚ

Společnost Deutsche Telekom rozšiřuje nabídku cloudových služeb i pro země střední a východní Evropy. Ve spolupráci se společností Microsoft bude v devíti zemích tohoto regionu – od Polska po Řecko – poskytovat vysoce standardizované cloudové služby pro veřejnou cloudovou platformu Microsoft Azure a služby Dynamics 365 a Office 365. Jde o další krok v rámci strategického partnerství, které obě společnosti oznámily v loňském roce.

Cílem Telekomu je poskytovat cloudové služby pro urychlení digitální transformace v regionu. Automatizované služby umožní přechod na cloud během několika minut a v porovnání s tzv. on-premise řešeními, kdy jsou aplikace instalovány na firemních serverech, ušetří zákazníkům 30 – 50 % provozních nákladů na IT.

„Nabídka cloudových služeb společnosti Microsoft pomáhá firmám k efektivnějšímu provozu a rozvoji jejich podnikání. Ve spojení s našimi novými standardizovanými službami umožníme zákazníkům mnohem snáze a rychleji využívat potenciál takových služeb,“ vysvětluje Peter Škodný, ředitel CX a transformace T-Mobile a Slovak Telekom.

Experti v oblasti cloudových služeb tak budou nabízet vysoce standardizované služby založené na Office 365, Microsoft Azure a Dynamics 365 s podporou poskytovanou společností Microsoft. Tyto rovněž zahrnují posouzení stávajícího stavu IT, migraci na cloudové služby a řízené služby. Deutsche Telekom doplní produkty společnosti Microsoft svými bezpečnostními balíčky.

„V dnešní dynamické době hrají moderní technologie a inovace zásadní význam prakticky ve všech oblastech byznysu. Firmy, které včas vystihnou správný okamžik, získají konkurenční výhodu. I proto vítáme rozhodnutí Deutsche Telekomu investovat do progresivních cloudových technologií a strategického partnerství s Microsoftem jako krok, který může výrazně pomoci zvýšit konkurenceschopnost zákazníků na českém a slovenském trhu,“ doplňuje Rudolf Urbánek, generální ředitel Microsoftu Česká republika a Slovensko.

Cloudové služby jsou nyní dostupné v Polsku, České republice, Slovensku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Severní Makedonii, Černé Hoře a Řecku. Společnost Telekom zajišťuje plošnou dostupnost zdrojů dle potřeb, a to kombinací služeb poskytovaných u zákazníka i vzdáleně.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile dobíjí Twist s Českou poštou

Deutsche Telekom nyní disponuje stovkami specialistů a expertů na cloudovou transformaci, kteří mají certifikaci od společnosti Microsoft. Tyto pracovníky posílí stovky dalších expertů v devíti, výše uvedených zemích. Na základě rozsáhlých zkušeností s provozováním více než 60 000 cloudových systémů pro firemní zákazníky po celém světě Deutsche Telekom nyní přizpůsobí cloudová řešení společnosti Microsoft požadavkům klientů z regionu střední a východní Evropy. Firemní zákazníci mohou těžit z hlavního předmětu podnikání společnosti Deutsche Telekom a díky tomu využívat špičkové cloudové i telekomunikační služby od jednoho poskytovatele.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ: T-MOBILE PODPOŘÍ PROJEKTY ZVYŠUJÍCÍ INFORMAČNÍ GRAMOTNOST ČESKÉ SPOLEČNOSTI

V rámci grantové výzvy T-Mobile Pomáháme rozdělí operátor dva miliony korun na projekty, které se zaměřují na zlepšení informační a...

Zavřít