Studenti stráví na internetu přes mobil stejně času jako telefonováním

Internet v mobilu používá už polovina českých studentů. Stráví na něm stejně času jako telefonovováním nebo psaním SMS. Přes 55 % studentů, kteří internet v mobilu využívají, na něm denně surfuje více než 10 minut, každý pátý dokonce více než půl hodiny. Přes polovinu studentů svůj mobil pro volání, SMS a internet využívá více než půl hodiny denně. Vyplývá to z průzkumu Vodafone Zoom.

Podle průzkumu se internet, ať už v počítači či mobilním telefonu, stal téměř nepostradatelnou součástí každodenního života českých studentů. Více než čtvrtina z nich je on-line neustále a jen malá část dotázaných je odkázána na kratší připojení na internet, než je jedna hodina denně.

V kratších časových úsecích, kdy studenti nemají přístup ke klasickému internetu, využívají pro vyhledávání informací a komunikaci s přáteli služeb internet v mobilu. To bývá nejčastěji během cestování (70 %), či o přestávce ve škole (43 %).

Nejvíce studenti přes internetu v mobilu využívají tyto služby:

  • 82 % komunikuje se svými přáteli přes komunitní sítě a instant messengery
  • 73 % vyřizuje elektronickou poštu
  • 68 % vyhledává informace o dopravním spojení
  • 64 % si čte zprávy

Jedním z nejčastějších důvodů, proč studenti tráví tolik času na internetu je prudký rozvoj komunitních sítí. Čtvrtina studentů komunikací na těchto portálech tráví více než hodinu denně, většina průměrně půl hodiny denně. Téměř každý student, či studentka používá pro komunikaci nejen SMSkování a volání, ale i chat na komunitních portálech, nebo některých z instant messengerů, jako je MSN, ICQ, či Yahoo a stále roste procento těch, kteří tyto služby využívají i na cestách přes internet v mobilu.

Výzkum realizoval Vodafone ve spolupráci s agenturou Data Collect v červnu 2009 na reprezentativním vzorku 600 studentů ve věku 15 – 26 let, zákazníků všech mobilních operátorů v ČR. Tento výzkum byl realizován u příležitosti uvedení nové studentské nabídky Vodafonu, datového balíčku Student online, v rámci nějž mohou studenti ve věku 15 – 26 let využívat internet v mobilu neomezeně po celý měsíc za 89 Kč včetně DPH a hlasového balíčku Student extra, v rámci nějž každý student, který si k vybranému Nabitému tarifu připlatí 150 Kč, získá dalších 150 Kč na volání a SMS.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone nabídne připojení do sítě internetu věcí a mobilní sítě pomocí jedné SIM karty

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone získal od začátku letošního roku 43 tisíc zákazníků

26 tisíc čistý zákaznický přírůstek ve čtvrtletí od dubna do června 2009 43 tisíc čistý zákaznický přírůstek od začátku letošního...

Zavřít