Hamid Akhavan opouští Deutsche Telekom

Hamid Akhavan, provozní ředitel koncernu Deutsche Telekom, oznámil, že v únoru příštího roku chce ukončit svoji činnost ve společnosti. Jeho rozhodnutí podléhá ještě schválení dozorčí radou Deutsche Telekom AG, jejíž zasedání se uskuteční dne 17. prosince.

Po osmi letech svého působení ve společnosti Deutsche Telekom v Bonnu, kde zastával různé vedoucí pozice, se Hamid Akhavan rozhodl čelit dalším profesním výzvám v Německu.

„Upřímně si cením obrovského kusu práce, kterou za ta léta svého působení v Deutsche Telekomu Hamid odvedl. Jeho rozhodnutí odejít respektuji, je to pro nás ale velká ztráta,“ řekl René Obermann, generální ředitel společnosti Deutsche Telekom. „Hamid byl pro naši společnost velkým přínosem, zejména co se vize, podnikatelského ducha a dosažených výsledků týče. Dosáhl četných úspěchů – například v roce 2005 sehrál vedoucí úlohu při zavádění plnohodnotného mobilního internetu, stál u zrodu mobilní sítě čtvrté generace Next Generation Mobile Network (NGMN) v telekomunikačním odvětví, zasadil se o exkluzivní spolupráci se společnostmi Apple a Google, z níž vzešly nové obchodní modely a platformy, a pro koncern Deutsche Telekom se podílel na vytvoření komplexní nabídky produktů, technologií a inovativních služeb nabízejících kvalitní připojení v práci či mimo ni v rámci tzv. strategie Connected Life and Work. Spolupráce s Hamidem pro mě byla nesmírně cenná a rád bych mu tímto jménem celého představenstva popřál do budoucna co nejvíce úspěchů.“

Jakožto člen představenstva a provozní ředitel koncernu Deutsche Telekom zodpovídá Hamid Akhavan v rámci celé skupiny za oblast produktů a jejich inovaci, oblast technologií, IT, nákupu, mezinárodní prodeje a marketingu.

Hamid Akhavan byl v prosinci roku 2006 jmenován generálním ředitelem T-Mobile International AG a až do března roku 2009 měl v představenstvu Deutsche Telekom na starosti mobilní komunikaci. Do prosince roku 2006 zastával v představenstvu T-Mobile International funkci ředitele úseku technologií a informačních systémů. Po strategické reorganizaci v září roku 2006 byl také jmenován ředitelem technologického úseku skupiny Deutsche Telekom.  V T-Mobile International pracuje již od září roku 2001, členem představenstva byl jmenován v prosinci roku 2002. Dříve působil jakožto ředitel úseku technologií a informačních systémů v mezinárodní společnosti Teligent Inc. poskytující služby v oblasti širokopásmového pevného bezdrátového připojení. Různé funkce zastával i v dalších technologických společnostech.

Mohlo by Vás zajímat:  Fond T-Mobile rozdělí 2 miliony

„Deutsche Telekom mi nabídl bezpochyby jednu z nejzajímavějších profesních příležitostí v mém životě,“ řekl Hamid Akhavan. „Během posledních měsíců bylo mou hlavní prioritou pomoci s vytvářením podmínek pro to, aby se Deutsche Telekom stal předním integrovaným operátorem, a to v rámci projektu Jednotná společnost (One Company). Toho se nám podařilo dosáhnout a já teď cítím, že je čas posunout se dál a jít vstříc dalším profesním výzvám. Chtěl bych poděkovat zejména Renému za jeho důvěru a pomocnou ruku a za to, že mi dal příležitost se v rámci společnosti dále rozvíjet. Chtěl bych mu popřát hodně úspěchů při dalším rozvoji skupiny Deutsche Telekom.“

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Smích a Vánoce k sobě patří II.

Češi obecně patří spíše k permanentním reptalům, ale přesto existují statistické důkazy, že to s námi není tak špatné. Přináší je například...

Zavřít