Silvestru 2009 kralovaly telefonáty

Češi opět ukázali, že si vstup do nového roku nedovedou představit bez mobilu. Celkový provoz v síti vzrostl oproti loňským údajům o 11,8 procenta. Na rozdíl od Štědrého dne dávají zákazníci T-Mobile již tradičně na Silvestra přednost osobnímu telefonátu před textovou či multimediální zprávou. Nefrekventovanější hodinou provozu zůstává čas krátce před a po příchodu nového roku – lidé rozesílali nejvíce blahopřání v čase 23:45 až 00:45, nejčastěji si volali po slavnostním přípitku mezi půlnocí a první hodinou ranní. V porovnání se Silvestrem 2008 vzrostl jak počat hovorů, tak SMS i MMS zpráv.

Tradice, že Silvestru a prvním minutám nového roku vládnou telefonáty, zůstala zachována i letos. Celkový počet příchozích i odchozích hovorů se zvýšil o 4,3 % a dosáhl úctyhodných 24,29 milionu. Více než 13,6 milionu volání pak připadá na zákazníky T-Mobile (nárůst o 5,4 %). Největší hlasový provoz byl zaznamenán jako obvykle ve dvou vlnách – dopoledne mezi 10:15 až 11:15, a pak po půlnoci od 0:00 do 1:00 hodin, kdy bylo zaznamenáno přes 3,9 milionu hovorů. Nejčastěji se telefonovalo mezi čtvrt a půl jednou.

Stejně jako loni došlo k mírnému nárůstu zaslaných SMS zpráv, a to o 1,7 %. SMS centrum T-Mobile zpracovalo téměř 15,9 milionu SMS. Zákazníci odeslali ze svých mobilů více než 12,8 milionu blahopřání. Nejvíce se pisatelé činili od 23:45 do 00:45 hodin – SMS centrum přijalo přes 1,8 milionu textovek. Nejrušnější čtvrthodinou byla s více než půl milionem zpráv ta mezi 00:15 a 00:30.

Narozdíl od Štědrého dne si jen lehké zvýšení zájmu připsaly MMS zprávy. Zatímco v roce 2008 prošlo MMS centrem přes 162 tisíc zpráv (odeslaných z mobilů, externích aplikací a internetu), letos tento počet přesáhl 164,5 tisíce, což představuje nárůst o 1,4 %. Nejrušnější hodinou byl opět čas mezi 23:45 a 0:45, kdy bylo odesláno více než 13,6 tisíce multimediálních zpráv.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile rozšiřuje nabídku IT služeb pro firmy

Ani zahraniční návštěvníci České republiky nezapomněli poslední den v roce na blahopřání svým blízkým. Nejvíce se činili návštěvníci z Německa (31 %), Velké Británie (10 %), Polska a Slovenska (8 %). Mezi nejaktivnější se dále zařadili Italové, Nizozemci, Rakušané, Rusové, Francouzi a Ukrajinci.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone má tři miliony zákazníků

Vodafone, nejmladší GSM operátor na českém trhu dosáhl počtu 3 milionů zákazníků. Tohoto milníku docílil krátce před desátým výročím působení...

Zavřít