Telefónica O2 předá více než 1,1 milionu Kč na pomoc Haiti

Společnost Telefónica O2 Czech Republic vyhlásila 15. ledna mimořádnou zaměstnaneckou sbírku na pomoc obětem ničivého zemětřesení na Haiti. Do dnešního dne přispělo 1 235 zaměstnanců částkou 558 255 Kč a společnost ji navýšila na konečnou sumu 1 116 510 Kč. Stala se tak největším dárcem mezi firmami, které předají svůj výtěžek společnosti Člověk v tísni.

Do sbírky SOS Haiti přispívá jak veřejnost, tak řada firem, kterým patří velký dík. Telefónica O2 Czech Republic je se svým výtěžkem největším dárcem mezi firmami. Oceňujeme zejména přístup jejich zaměstnanců k nezištné pomoci,“ říká Tomáš Vyhnálek, fundraiser společnosti Člověk v tísni.

„Jsme potěšeni, že můžeme prostřednictvím společnosti Člověk v tísni pomoci lidem postiženým zemětřesením. Částku1 116 510 korun předáme dnes na benefičním koncertě na pomoc Haiti v pražském klubu La Fabrika. Díky patří především našim zaměstnancům, kteří do sbírky dobrovolně přispěli a bez nichž by výtěžek nedosáhl tak mimořádné výše,“říká Jiří Šuchman, ředitel pro vnější vztahy společnosti Telefónica O2 a člen správní rady Nadace O2.

Zaměstnanecké sbírky na pomoc obětem živelné katastrofy na Haiti vyhlásily všechny pobočky společnosti Telefónica O2 Europe. Stejně jako navýšila česká Telefónica O2 konečnou částku o 100%, navýší konečné příspěvky všech evropských zaměstnanců také ostatní pobočky v Evropě.

Člověk v tísni se na pomoci podílí s partnerskými organizacemi z mezinárodní Alliance 2015, jejíž je členem. Prostředky budou využity na okamžitou humanitární pomoc a pozdější projekty obnovy zemětřesením zdevastované země. Partneři působí na Haiti dlouhodobě a podíleli se například na pomoci po zásahu hurikánu z roku 2008. Člověk v tísni bude mít na místě tři zkušené koordinátory, kteří se stanou členy týmu partnerských humanitárních organizací. V pátek vyšle do hlavního města Haiti Port-au Prince šestičlenný tým lékařů a zdravotních sester.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone nabídne 100 000 za webovou aplikaci pro ženy

Podle výzkumu agentury TNS Aisa je internet zásadním nástrojem pro práci či studium pro 61 % českých žen. Průměrná česká...

Zavřít