Loni pomohl potřebným rekordní počet zaměstnanců T-Mobile

Nejúspěšnější rok v historii má za sebou dobrovolnický projekt „Jeden den pro váš dobrý skutek“. Letos se do něj zapojilo rekordních 594 pracovníků T-Mobile. Program umožňuje každému zaměstnanci operátora, aby strávil jeden pracovní den v roce pomocí potřebným. Za pět let tak lidé
z T-Mobile věnovali neziskovému sektoru více než 1700 dnů, tedy přes čtyři a půl roku.

„Téměř 600 účastníků znamená v porovnání s rokem 2008 nárůst o 24 procent,“ říká Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile, a dodává: „Zaměstnanci pomáhali v 59 veřejně prospěšných organizacích v 11 krajích České republiky.“

Zaměstnanci T-Mobile, jimž záleží na jejich okolí, si mohou vybrat vhodnou neziskovku z celé České republiky na speciálních internetových stránkách www.zapojimse.cz. K dispozici jsou akce jak pro jednotlivce, tak pro týmy dobrovolníků. Nejčastěji zamířili pracovníci T-Mobile v loňském roce pomáhat do Prahy, Středočeského a Královehradeckého kraji.

Nejpopulárnějšími se staly akce podporující ochranu životního prostředí, projekty pro děti a mládež či pomoc v neziskových organizacích působících v sociální a zdravotní oblasti. Celkem třiatřicet dobrovolníků učilo seniory, jak používat mobil v rámci kurzů Senioři komunikují, jejichž je T-Mobile dlouhodobým partnerem. Stejně jako v loňském roce pomáhalo více mužů než žen, i když převaha nebyla výrazná: 56 % versus 44 %. Nejvyšší účast zaznamenal „Jeden den“ v dubnu, červnu a říjnu a nejoblíbenějším dnem pro dobrovolnictví byl suverénně pátek.

„Také v letošním roce bude ‚Jeden den‘ pokračovat. Rádi bychom nabídli neziskovým organizacím také profesionální dovednosti našich zaměstnanců, například pomoc s nastavením výpočetní techniky či marketingové nebo PR poradenství,“ uvádí Jitka Chocová.

Program Jeden den pro váš dobrý skutek existuje v T-Mobile již od roku 2005. V rámci tohoto projektu mohou pracovníci strávit jeden den placený zaměstnavatelem pomocí potřebným nebo veřejně prospěšnou činností. Během prvního roku, kdy probíhal „zkušební provoz“, se do této aktivity zapojilo více než 100 zaměstnanců. Za pět let existence celkový počet účastníků přesáhl číslo 1700.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vyzvednout MMS na mms.vodafone.cz

Vyzvedněte si svou MMS na stránkách mms.vodafone.cz nebo si klikněte na vyplnění čísla. Poté postupujte dle instrukcí. [hana-code-insert name='Adsense' /]

Zavřít