Vodafone dá za staré mobily unikátní šperky z elektroodpadu

Každý, kdo od 8. března odevzdá v jakékoliv prodejně Vodafonu vysloužilý mobil, dostane originální šperk z recyklovaného elektroodpadu. Limitovanou edici 2 120 kusů z kolekce Trash Made určenou exkluzivně pro Vodafone vytvořila společnost REMA Systém. Vodafone navíc nově do každé zásilky s telefonem vkládá recyklační obálku, v níž mu lidé mohou zdarma zasílat vysloužilé mobily a příslušenství.

„Možnost vrátit vysloužilý mobil na našich prodejnách nabízíme již šest let. Za tu dobu se roční počet odevzdaných mobilů zvýšil dvacetinásobně,“ říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Vodafone podporuje recyklaci starých přístrojů pravidelnou osvětou. V rámci loňské kampaně například odměnil každého, kdo starý mobil na prodejnu odevzdal, DVD s unikátním ekologickým filmem HOME.

Letos mohou lidé na prodejnách Vodafone za vysloužilý mobil získat jeden ze dvou originálních šperků z kolekce Trash Made. Na výběr je přívěsek ve tvaru sovy a brož ve tvaru kočičky. Oba šperky jsou vyrobeny z desek plošných spojů, které se používají ve většině elektropřístrojů, včetně mobilních telefonů. Základním materiálem je laminát ze skelné tkaniny. Zelenou barvu šperkům dodává maska z izolační vrstvy.

„Filozofií Trash Made je vyrábět vysoce kvalitní výrobky z hlediska designu i funkčnosti. Jsou navrženy tak, aby jejich výroba mohla probíhat způsobem příznivým pro životní prostředí,“ říká Lenka Drápalová, manažerka projektu z REMA Systému.

Akce Šperky za starý mobil platí od 8. března 2010 do vyčerpání zásob. Připraveno je celkem 2 120 kusů ve všech prodejnách Vodafonu po celé ČR.

Vodafone navíc bude standardně po celý rok přidávat do každé zásilky s telefonem recyklační obálku, ve které lidé mohou zdarma zaslat vysloužilé mobily a příslušenství přímo operátorovi. Ten se následně postará o jejich recyklaci.

Mohlo by Vás zajímat:  Padesát procent kreditu navíc exkluzivně na Vodafone eShopu a v Internetové samoobsluze

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Loni pomohl potřebným rekordní počet zaměstnanců T-Mobile

Nejúspěšnější rok v historii má za sebou dobrovolnický projekt "Jeden den pro váš dobrý skutek". Letos se do něj zapojilo rekordních...

Zavřít