Vodafone startuje kampaň První zelená síť

Vodafone zahajuje reklamní kampaň První zelená síť. Kampaň upozorňuje na fakt, že Vodafone jako první operátor v ČR využívá v maximální možné míře energii z obnovitelných zdrojů, jíž pokrývá 70 % spotřeby svých vysílačů, datacenter a ústředen. Vodafone díky První zelené síti ročně ušetří 19 tisíc tun CO2, což odpovídá ročnímu provozu 200 kamionů.

Reklamní kampaň První zelená síť odstartovala v lednu a potrvá do konce února. Využívá zejména venkovní reklamu, megaboardy, lavičky, postery a televizní jingles.

Koncept a vizuální návrh kampaně pochází z dílny agentury Team Red, autorem loga a názvu První zelená síť je agentura Lemonade.

„Do zelené se převléknou jak fanouškovské stránky Vodafone na Facebooku a Twitteru, tak na Vodafone Youtube kanálu. Tam bude umístěno edukativní animované video vysvětlující, co znamená zelená síť a energie z obnovitelných zdrojů. Spot připraví agentura Boomerang,“ vysvětlil specialista interaktivního marketingu Vodafone Petr Houzar.

První zelená síť znamená, že Vodafone jako první velká firma v České republice využívá v maximální možné míře energii z obnovitelných zdrojů, jíž pokrývá 70 % spotřeby svých vysílačů, datacenter a ústředen. Zbylou třetinu energie, jejíž původ nemůže Vodafone ovlivnit, například proto, že má technologii umístěnou na vysílačích jiných majitelů, bude firma kompenzovat výsadbou dvaceti tisíc stromů.

„Jsme prvním operátorem v České republice, který přišel s konceptem zelené sítě, jenž je ojedinělý i ve světovém měřítku,“ řekl Přemysl Filip, manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Díky První zelené síti chrání Vodafone nejen přírodu a vzácné zdroje, ale také zdraví obyvatel regionů, kde se nachází velké průmyslové a elektrárenské provozy. Využíváním obnovitelných zdrojů energie se mobilní síť Vodafone nepodílí na místním znečištění vzduchu oxidy síry, dusíku nebo polétavým prachem, které trápí obyvatele Ostravska a severních Čech.

Mohlo by Vás zajímat:  Elektronické pokladny a mobilní platební terminály nové generace

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Silvestr 2010 ve znamení hovorů

Přepisování mobilních dějin pokračuje. Také na Silvestra a v prvních hodinách roku 2011 používali lidé mobilní telefony méně častěji, než bylo...

Zavřít