Zaměstnanci O2 věnovali v roce 2010 přes 1,5 tisíce dnů dobré věci

Podpora dobrovolnictví patří mezi priority odpovědného chování společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. To jasně dokazuje Nadace O2, která v roce 2010 zorganizovala celkem 55 dobrovolnických akcí. Do nich se zapojilo celkem 3 048 zaměstnanců společnosti Telefóncia O2. Z celkového počtu sedmi tisíc, se tedy jedná o více než 40% všech zaměstnanců společnosti. Na projektech dobrovolně odpracovali přes 12 000 hodin, což je téměř třikrát více než v loňském roce.

Telefónica O2 umožňuje svým zaměstnancům pomáhat v neziskových organizacích i v pracovním čase. Zaměstnanci rovněž oceňují možnost vycestovat do zemí Latinské Ameriky a pomáhat místním dětem v rámci celosvětového dobrovolnického programu společnosti Telefónica,“ říká Jiří Šuchman ředitel vnějších vztahů společnosti Telefónica O2 Czech Rebublic a předseda správní rady Nadace O2 a dodává: “ Velmi si vážíme toho, že se do dobrovolnictví zapojuje každý rok stále více zaměstnanců. Podpora jednotlivých zaměstnanců O2 je pro aktivity Nadace O2 klíčová. Bez jejich přispění by nebylo možné pomáhat v takovém rozsahu“

Svůj pracovní nebo volný čas věnovalo charitativním projektům 1037 zaměstnanců. Do Mezinárodního dobrovolnického dne Telefónica se zapojilo 270 zaměstnanců a pomohli tak během jednoho pracovního dne ve 13 organizacích z celé ČR. Zúčastnili se také teambuildingů pro dobrou věc, kdy podpořili veřejně prospěšné organizace z celé České republiky. V rámci tohoto projektu pomáhalo přes 100 zaměstnanců s odklízením škod způsobených při povodních v severních Čechách. Další týmy zaměstnanců věnovali svou pomoc během celého roku v ostatních organizacích podporujících děti a mládež.

Šest zaměstnanců společnosti Telefónica O2 odjelo na celý měsíc do zemí Latinské Ameriky, kde pomáhali dětem z chudých oblastí v rámci mezinárodního dobrovolnického programu Proňino skupiny Telefónica. Na tento program si zaměstnanci čerpají svou vlastní dovolenou.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 jako první operátor v Evropě nabízí chytrý telefon pro seniory Doro Liberto 820 mini

Do regionálních komisí grantového programu Nadace O2 zasedlo 24 zaměstnanců a ve svém volném čase hodnotilo žádosti neziskových organizací o grant. V programu Regionálních grantů Nadace O2 rozdělila 10 milionů korun mezi 54 organizací pomáhajících dětem a mládeži. Dohromady takto zaměstnanci O2 darovali přes 12 tisíc hodin, což je 1,5 tisíce pracovních dnů.

Celkem 2 371 zaměstnanců darovalo v průběhu celého roku finanční prostředky v celkové výši 2 857 253 Kč. Vybrané prostředky pomohly lidem zasaženým povodněmi v severních Čechách a obyvatelům Haiti po ničivém zemětřesení. Zaměstnanci O2 také pomohli změnit 18 lidských osudů v České republice – za darované finanční prostředky si mohly lidé se zdravotním postižením nakoupit nepostradatelné pomůcky. Zaměstnanci podpořili také dlouhodobé projekty Nadace O2 a to činnost Linky bezpečí, bezplatné nonstop telefonní linky na pomoc dětem v krizi, a Linky seniorů, linky důvěry pro seniory.

V rámci dlouhodobého projektu Daruj krev s O2 darovalo krev 114 zaměstnanců. Této vzácné a život zachraňující tekutiny darovali 51,3 litrů, tuto možnost měli přímo na budovách společnosti Telefónica

Více informací o Nadaci O2 naleznete zde: http://www.nadaceo2.cz/

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Internet od O2 již od 300 Kč měsíčně

Telefónica O2 spouští od 17. ledna 2011 časově omezenou zvýhodněnou nabídku. Zákazníci si mohou pořídit internet od O2 již od...

Zavřít