Deutsche Telekom a France Telecom-Orange založí společný podnik pro oblast nákupu

Společnosti Deutsche Telekom AG a France Telecom-Orange se dohodly, že své aktivity v oblasti nákupu koncových zařízení pro zákazníky, síťového zařízení, platforem pro služby a IT infrastruktury sdruží ve společném podniku, v němž budou mít obě společnosti 50% podíl. Zamýšlenou spolupráci obou firem zahájí čtyři pilotní projekty právě v posledně jmenované oblasti IT infrastruktury. Za tímto účelem dnes podepsaly nezávaznou předběžnou dohodu, na jejímž základě budou sjednány finální smlouvy.

Touto spoluprací v oblasti nákupu zahajují společnosti Deutsche Telekom a France Telecom-Orange novou éru inteligentní spolupráce firem působících ve stejném sektoru. Oba koncerny tak budou moci svým zákazníkům nabídnout trvalé výhody a úspory a zároveň zlepšit svou konkurenceschopnost. Pro dodavatele zase bude mít tento projekt výhodu v podobě harmonizace zařízení a funkcionalit, což jim umožní zefektivnit své vývojové aktivity a vytěžit další synergie.

Pro koncern Deutsche Telekom má tento projekt po třech letech svého fungování celosvětově přinést celkové očekávané úspory ve výši přes 400 mil. eur, pro France Telecom-Orange ve výši necelých 900 mil. eur. Úspory plynoucí ze spolupráce, jejímž cílem je získání výhodnějších podmínek při nákupu síťového zařízení, během prvních tří let fungování společného podniku vykompenzují související náklady.

„Jsem velmi rád, že mohu oznámit zahájení tohoto nového projektu se společností Deutsche Telekom. Díky sloučení našich nákupních aktivit budeme moci zákazníkům nabídnout nejlepší sítě, lepší služby a nejširší výběr zařízení ve všech zemích, kde působíme,“ řekl Olaf Swantee, výkonný viceprezident pro Evropu a nákup společnosti France Telecom-Orange. „Nový společný podnik zefektivní proces nákupu, což povede k efektivnější spolupráci s dodavateli. To nám pak umožní provádět inovace a směrovat vývoj technologií způsobem, který bude odpovídat potřebám zákazníků.“

„S tím, jak exponenciálně roste objem datových přenosů a zintenzivňují se snahy o zmenšení tzv. digitální propasti, budou operátoři muset investovat do sítí a infrastruktury více, než kdykoli předtím,“ uvedl Edward R. Kozel, ředitel pro technologie a inovace společnosti Deutsche Telekom, a dodal: „Ve společnosti France Telecom-Orange máme zkušeného a spolehlivého partnera, který má stejný přístup k úsporám z rozsahu i přínosům pro zákazníky vyplývajícím z harmonizace technologií.”

Mohlo by Vás zajímat:  LTE síť T-Mobile spuštěna v další stovce obcí

Společný podnik budou oba koncerny i společně provozovat ve dvou provozních jednotkách – v Bonnu a Paříži. Pro oba koncerny i jejich zákazníky bude mít projekt měřitelný přínos v podobě zkušeností a úspor z rozsahu. Partnerská spolupráce by měla přinést významné synergie díky sdílení osvědčených postupů, výhod plynoucích z mezinárodního zázemí a harmonizaci technologických procesů.

V provozních jednotkách v Paříži a Bonnu budou pracovat zaměstnanci z oddělení nákupu obou společností, kteří mají už nyní na starosti nákup koncových zařízení pro zákazníky, síťových technologií, platforem pro služby, IT infrastruktury a tzv. procurement engineering. Deutsche Telekom a France Telecom-Orange nyní jednají s odbory a sociálními partnery ohledně nezbytných procesů souvisejících se založením společného podniku. Konečná dohoda by měla být uzavřena během následujících týdnů a budou ji ještě muset schválit představenstva společností Deutsche Telekom a France Telecom-Orange. Založení společného podniku pro oblast nákupu také podléhá souhlasu ze strany příslušných antimonopolních úřadů.

Společný podnik pro oblast nákupu je výsledkem dvoustranných předběžných jednání mezi společnostmi Deutsche Telekom a France Telecom-Orange, která následovala poté, co tyto společnosti v únoru tohoto roku oznámily, že se budou snažit identifikovat oblasti pro případnou spolupráci při sdílení radiových sítí v Evropě, WiFi roamingu, harmonizaci zařízení, služeb M2M (machine-to-machine) a nové oblasti s růstovým potenciálem pro další rozvoj podnikatelských aktivit.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone popáté hlavním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Vodafone pokračuje v pětileté tradici a stal se hlavním partnerem 46. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Zároveň s klubem Aeroport...

Zavřít