Téměř 300 týmů mladých lidí chce měnit svět, ve kterém žijí

Celkem 276 projektů přihlásili mladí lidé do programu Thing Big, který v květnu vyhlásila Nadace O2 ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti. Přihlášené projekty se nejčastěji zaměřují na vytváření komunitního života, bourání mýtů a zavedených předsudků, na organizaci sportovních a kulturních akcí, či využívání nových technologií. V první vlně programu Think Big bude podpořeno až 150 projektů. Nadace O2 na ně letos vyčlenila 6 milionů korun.

„Zájem o program Think Big nás velmi potěšil a jsem ráda, že máme z čeho vybírat,“ říká Dana Dvořáková, předsedkyně správní rady Nadace O2 a ředitelka pro korporátní komunikaci společnosti Telefónica. „Stejně jako v Irsku, Velké Británii, v Německu, či na Slovensku, kde už program funguje, se i u nás ukázal velký potenciál mladých lidí. Věřím, že uskutečnění jejich nápadů na pomoc okolí povede mimo jiné i k lepšímu vnímání mladé generace. A to je jedním z cílů Think Big,“ dodává Dvořáková.

Všech 276 projektů v průběhu léta vyhodnotí nezávislé regionální komise. Zasednou v nich odborníci z neziskového sektoru, zaměstnanci společnosti Telefónica, zástupci médií a také mladí lidé, kteří již podobné projekty realizovali. V září budou vyhlášeny vítězné projekty a jejich autoři absolvují víkendový vzdělávací seminář zaměřený na rozvoj projektových dovedností. Pak začnou projekty realizovat, a to i za podpory mentorů z řad zaměstnanců společnosti Telefónica.

Těm, kteří nestačili své nápady přihlásit v první vlně Think Big, bude tato možnost znovu nabídnuta na začátku října.Věříme, že do druhé vlny se zapojí i mnozí z 1300 uchazečů registrovaných na webovém portálu www.o2thinkbig.cz. Budeme s nimi v kontaktu,“ dodává Dvořáková. Znovu požádat mohou i odmítnutí uchazeči s dopracovaným nebo změněným projektem.

Co chtějí mladí lidé ve věku od 13 do 26 let?

Velký zájem je o realizaci kulturních či sportovních akcí. Významná část mladých lidí vnímá slabý komunitní život a nedostatečnou komunikaci mezi jednotlivými skupinami lidí, ať už v jejich obci či ve škole. Proto chtějí realizovat místní otevřené a multižánrové festivaly, specificky zaměřené webové portály, blogy či magazíny. Chtějí tak propojit různorodé skupiny lidí, či integrovat znevýhodněné skupiny, jako jsou například senioři či lidé s handicapem.

Mohlo by Vás zajímat:  Aplikace O2 v zahraničí usnadňuje nastavení roamingových služeb

Mezi přihlášenými projekty se často objevuje snaha bořit mýty a předsudky. Mladí lidé chtějí tvořit filmy, internetové stránky či realizovat kampaně s cílem upozornit veřejnost na problematiku, kterou oni sami cítí jako důležitou. V projektech se často objevuje zájem o využívání nových technologií a nápadů, ať už se to týká nových sportovních aktivit nebo nového využívání sociálních dovedností pomocí počítače a internetu. V několika projektech chtějí mladí lidé prostřednictvím nového pojetí ukázat veřejnosti staré věci, budovy a vzpomínky, na které nechtějí zapomenout.

 

O programu Think Big

Think Big pomáhá na svět všem dobrým nápadům mladých lidí, kteří chtějí něco vytvořit nebo změnit ve svém okolí. Think Big poskytuje mladým lidem podporu, finanční prostředky telekomunikační vybavení a vzdělání potřebné pro realizaci jejich projektů.

Program Think Big nabízí mladým lidem příležitost zvolit si komu a jakým způsobem chtějí pomáhat. Mladí lidé mohou realizovat Malé projekty s rozpočtem do 30 tisíc korun, nebo Velké projekty, na něž mohou získat až 90 tisíc korun.

Think Big poskytuje mladým lidem nejen finanční prostředky, ale také trénink projektových, komunikačních a prezentačních dovedností od zkušených lektorů, základní technologické vybavení jako je mobilní telefon a sim karta s předplaceným voláním. Pro realizaci velkých projektů získají týmy mladých lidí také k zapůjčení notebook s připojením na internet po dobu 6ti měsíců zdarma. S realizací projektů budou mladým lidem pomáhat zkušení pracovníci Nadace rozvoje občanské společnosti a také mentoři z řad zaměstnanců Telefónica Czech Republic.

Think Big je celoevropský dlouhodobý sociální program skupiny Telefónica zaměřený na podporu mladých lidí během jejich přechodu do dospělosti a na jejich aktivní zapojení do řešení problémů ve svém okolí. Programy Think Big realizuje společnost Telefónica od roku 2010 ve Velké Británii, Německu, Irsku a na Slovensku.

Mohlo by Vás zajímat:  Adopcí telefonní budky podpoří Češi Linku bezpečí

www.o2thinkbig.cz


Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Digitální televize O2 TV přináší filmové léto

Od 1. července 2011 začíná na O2TV léto Filmové léto. Každou středu bude ve Videotéce v kategorii Žhavé novinky dostupný jeden...

Zavřít