600 dobrovolníků ze společnosti Telefónica pomáhalo po celé ČR

7. října 2011 se téměř 600 zaměstnanců společnosti Telefónica Czech Republic zúčastnilo Mezinárodního dne dobrovolnictví. Pomáhali v 18 veřejně prospěšných organizacích po celé České republice. Skupina Telefónica vyhlašuje Mezinárodní den dobrovolnictví ve všech zemích, kde působí.

Největší část dobrovolníků z české pobočky odjela do Národního parku České Švýcarsko, kde během jednoho dne vysázeli 11 tisíc sazenic stromů. Další pomáhali v neziskových organizacích v Praze, v Brně, v Plzni, Českých Budějovicích a na jiných místech v zemi [1]. Všechny organizace, ve kterých zaměstnanci pomáhali, podporuje Nadace O2 společnosti Telefónica Czech Republic již řadu let.

„Těší mě, že se letošního dobrovolnického dne zúčastnilo dvakrát víc zaměstnanců než minulý rok. Neziskové organizace by práci, se kterou jsme jim pomohli, dělaly několik měsíců nebo by na ni musely vynaložit nemalé finanční prostředky. Děkuji tak všem zaměstnancům, kteří pomáhali, ať už přímou účastí nebo finančním příspěvkem,“ řekl Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

„Zaměstnanci společnosti Telefónica Czech Republic k nám jezdí pomáhat několikrát do roka již šest let. Vždy udělají velký kus práce na naší obrovské zahradě, kde si děti hrají,“ uvedla ředitelka Dětského domova Pyšely, Hana Juřenová. „Natírají dětské prolézačky, prořezávají naši věčnou džungli, letos vymalovali celou dílnu, kde děti tvoří keramiku, a spoustu další práce. Moc pro nás znamená, že se k nám opakovaně vrací a můžeme se spolehnout, že nám vždy poskytnou potřebnou pomoc.“

V rámci dobrovolnického dne se přes 70 zaměstnanců zapojilo do programu Think Big Nadace O2. Jako mentoři strávili školící víkend s mladými lidmi, jejichž projekty byly vybrány v první vlně programu. Nadace O2 podpořila 100 veřejně prospěšných projektů mladých lidí celkovou částkou 5,3 mil. Kč.

Mohlo by Vás zajímat:  Hany Farghali novým mluvčím společnosti Telefónica Czech Republic

Dalších 130 zaměstnanců společnosti se během Mezinárodního dobrovolnického dne zapojilo do finančních sbírek, a to částkou 40 961 Kč. Mohli si vybrat, jestli přispějí Lince bezpečí, Lince seniorů, na program Proniňo nebo konkrétním osobám s handicapem. V roce 2011 přispělo na projekty Nadace O2 už 1200 zaměstnanců celkovou částkou přes 1 milion korun. Nadace O2 finanční příspěvky zaměstnanců vždy zdvojnásobí a předá potřebným.

P

Obrázek č. 1: Do pomoci v Dětském domě Pyšely se zapojili i členové managementu společnosti Telefónica CR. Zleva: Luis Malvido, generální ředitel; Dana Dvořáková, ředitelka korporátní komunikace; Jakub Chytil, ředitel pro právní a regulatorní záležitosti a tajemník společnosti; Petr Slováček, ředitel pro provoz

P2

Obrázek č. 2: V Národním parku České Švýcarsko pomáhali i členové managementu společnosti Telefónica CR. Zleva: Tony Hanway, ředitel divize rezidentních zákazníků; Stefano Fratta, ředitel pro záležitosti regulace a konkurence

[1]Pomoc dorazila do Sdružení Linka bezpečí a do centra Elpida pro seniory v Praze, dětského domova Pyšely u Benešova, sdružení Alka v Příbrami, sdružení Piafa ve Vyškově u Brna, do dětského domova Dagmar v Brně, dětského krizového centra Spondea v Brně, občanského sdružení Ledovec u Plzně, sdružení Arpida u Českých Budějovic, dětského domova ve Frýdku-Místku, Slezské diakonie v Českém Těšíně, komunitě Noe v Holostřevy u Plzně, organizaci Kaňka v Táboře, chráněných dílen Kopeček v Orlických horách a Nadačního fondu pro obnovu Krušnohoří.

[ hana-code-insert ] 'Internet O2' is not found

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Jitka Schmiedová bude viceprezidentkou pro lidské zdroje Vodafonu

Viceprezidentkou pro lidské zdroje Vodafonu bude od 1. listopadu Jitka Schmiedová. Na této pozici nahradí Katarínu Brončekovou, která odchází na...

Zavřít