Telefónica převádí práva ke 4. digitálnímu multiplexu na společnost Digital Broadcasting

Telefónica Czech Republic převede příděl rádiových kmitočtů pro Vysílací síť 4 partnerské společnosti Digital Broadcasting, která převezme úkol dobudovat a provozovat Vysílací síť 4.

Společnost se k tomuto kroku rozhodla kvůli tomu, že do budoucna se hodlá zaměřit plně na telekomunikační a ICT služby, které jsou jádrem jejího podnikání. V souladu s §23 Zákona o el. komunikacích vyjádřil ČTÚ souhlas s převodem přídělu na nabyvatele za předpokladu, že budou naplněny podmínky stanovené v přídělu.

V rámci partnerské spolupráce se Telefónica Czech Republic, bude i nadále podílet na výstavbě Vysílací sítě 4 a na některých technických a logistických úkonech nutných k jejímu provozování, tedy v oborech, ve kterých jsou její zkušenost i profesionální zázemí unikátní.

Telefónica Czech Republic zvolila společnost Digital Broadcasting jako zkušeného partnera, který již v oboru vysílání dlouhodobě a úspěšně působí. Tato společnost prokázala způsobilost profesionálně provozovat obdobné vysílací sítě. Tento krok v blízké budoucnosti rozšíří nabídku služeb v tomto oboru nejen pro velké celoplošné provozovatele vysílání, ale také pro menší televize v regionech, kterým dosud úzká a často i ekonomicky příliš náročná nabídka služeb bránila v rozvoji televizního podnikání. Převod přídělu rádiových kmitočtů bude, bohužel, znamenat dočasné přerušení vysílání multiplexu, které by ovšem nemělo omezit příjem hlavních tuzemských televizních kanálů.

Mohlo by Vás zajímat:  Volejte bez počítání. O2 nabízí předplacenou kartu s hovory po 1. minutě zdarma do všech sítí.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Novinky O2 v hlasových službách

Zákazníci předplacených služeb O2 mohou od začátku února volat a posílat SMS o víkendech do sítě O2 zdarma. Výhoda je...

Zavřít