Vánoce a přelom roku v síti O2

Síť O2 prozradila, že pod stromečkem převažovaly chytré mobilní telefony • o Vánocích spojila síť O2 o 1,3 mil. hovorů více než o rok dříve • přelom roku je i přes pokles počtu SMS a spojených hovorů časem největšího vytížení sítě

Vedle obvyklých vánočních a silvestrovských statistik jsme se letos rozhodli nakouknout i pod stromečky a zjistit, jaká mobilní zařízení si lidé nadělovali. Zjistili jsme následující: Do sítě O2 se během Štědrého dne a Božího hodu přihlásilo bezmála 89 tisíc nových přístrojů – více než 48 tisíc na Ježíška a přes 40 tisíc následující den,“ uvedl Hany Farghali, tiskový mluvčí společnosti Telefónica Czech Republic.

Kromě celkového počtu lze ze statistik podle kódů zařízení rozeznat i jejich přesnější označení. Lze tak zjistit, že Ježíšek nejčastěji naděloval značky Samsung a Nokia, od kterých odebral prakticky srovnatelné množství telefonů. Mobily těchto dvou značek tvořily zhruba polovinu všech nově přihlášených do sítě O2. Další výrobci, kteří významněji promluvili do statistik, byli HTC a Sony Ericsson.

Naši zákazníci jdou s dobou a pod stromeček si přáli především chytré mobily. Zhruba tři čtvrtiny všech nově přihlášených telefonů v síti O2 spadalo do kategorie chytrých telefonů, drtivá většina z nich měla dotykové displeje,“ upřesnil Hany Farghali.

TOP 10 „nejnadělovanějších“ telefonů (přístrojů, které se nově přihlásily do sítě O2 ve dnech 24. a 25. prosince 2011)

  • Samsung Star
  • Samsung Galaxy Mini
  • Samsung Galaxy Y
  • Nokia C2-01
  • Nokia C1-01
  • Samsung Galaxy Ace
  • Nokia C5-03
  • Nokia 1616-2
  • HTC Wildfire S

Na dalších místech se objevily mobilní telefony Nokia 500, C5-00, Samsung Galaxy S II a Sony Ericsson Xperia Mini.

Vánoční provoz v sítích O2

Zatímco se počty odeslaných SMS i MMS během Štědrého dne 2011 oproti předchozímu roku snížily, počet uskutečněných volání se naopak znatelně zvýšil. Pro vánoční SMS a MMS přání využili zákazníci hlavně dobu těšně po vánočním obědě.

Mohlo by Vás zajímat:  Vyjádření ke sporu se společností LeeToo

V sobotu 24. prosince 2011 odeslali zákazníci O2 více než 24,2 milionu SMS zpráv. Nejsilnější provoz byl zaznamenán v čase po Štědrodenním obědě mezi 12. a 13. hodinou, kdy bylo odbaveno přes 2,1 milionu SMS zpráv. “ V průběhu nejzatíženější minuty (12:35) odeslala naše SMS centra 38 092 SMS zpráv,“ upřesnil Hany Farghali.

V průběhu Štědrého dne bylo odesláno 221 801 MMS zpráv. Špička byla zaznamenána mezi 12. a 13. hodinou, kdy bylo posláno 17 700 MMS. V průběhu nejzatíženější minuty (12:52) bylo zpracováno 377 MMS.

Objem hlasového provozu se během Štědrého dne ve srovnání s loňským rokem zvýšil o více než 1,3 milionu hovorů. Celkem bylo zaznamenáno přes 18,7 milionu hovorů. Špička byla mezi 10 a 11 hodinou, kdy proběhlo přibližně 1,8 milionu hovorů.

Silvestrovský provoz v síti O2

Přelom starého a nového roku zůstává i přes pokles počtu přenesených zpráv a počtu hovorů oproti předcházejícímu roku nadále časem největšího vytížení telekomunikačních sítí. Přes velmi vysoký provoz pracovaly všechny systémy společnosti Telefónica spolehlivě a bez jakýchkoli technických problémů.

Zákazníci O2 odeslali během Silvestra roku 2011 a v prvních hodinách roku 2012 zhruba 14 milionů textových zpráv, což je o milion méně než o rok dříve. V čase nejsilnějšího provozu, který byl zaznamenán v poslední hodině nového roku, odbavila SMS centra O2 téměř 1,7 milionu textových zpráv. “ V průběhu nejzatíženější minuty přesně o půlnoci bylo zpracováno 35 039 SMS zpráv,“ upřesnil Hany Farghali.

V průběhu Silvestra odeslali zákazníci O2 153 tisíc MMS zpráv, což je o 4,5 procenta méně, než tomu bylo v loňském rekordním roce. Špička byla zaznamenána v poslední hodině před půlnocí, kdy bylo odesláno více než 13 tisíc MMS. Během nejvytíženější minuty (23:01) lidé odeslali 355 MMS.

Mohlo by Vás zajímat:  Létající vysílací časy s novou O2 TV

Během posledního dne roku 2011 zákazníci O2 uskutečnili 19,2 milionu hlasových hovorů, což představuje zhruba 17procentní pokles oproti loňsku. V prvních pěti hodinách Nového roku ovšem zákazníci uskutečnili dalších bezmála pět milionů hovorů.

Absolutní špička byla v první hodině po půlnoci, kdy bylo spojeno 3,27 milionu hovorů, což je nepatrně více, než o rok dříve. Ani v průběhu prvních ranních hodin Nového roku volání neustalo. Např. mezi 4. a 5. hodinou ranní bylo spojeno téměř 200 tisíc hovorů, což je stejné množství jako před rokem.

SMS MMS hovory
Vánoce 24,2 mil. 221 tis. 18,7 mil.
Silvestr 14 mil. 153 tis. 19,2 mil.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Silvestru 2011 opět vládly hovory

Trend letošních Vánoc potvrdil i poslední den roku 2011. Novoročních blahopřání formou hovorů nebo SMS v porovnání s předchozími lety lehce ubylo....

Zavřít