Vodafone má jako první operátor Certifikovaný systém společenské odpovědnosti

Vodafone jako první česká telekomunikační firma získala certifikaci své společenské odpovědnosti. Ta potvrzuje, že CSR je ve Vodafonu nedílnou součástí veškerého podnikání. Certifikát uděluje nezávislý certifikační orgán CSQ-CERT při České společnosti pro jakost v rámci Národního programu posuzování shody systému managementu společenské odpovědnosti.

Společnost CSQ-CERT sledovala propojenost chodu celé firmy s jejími prioritami v oblasti společenské odpovědnosti a soulad s požadavky Národního programu. Certifikát potvrzuje, že principy společenské odpovědnosti prostupují veškeré aktivity firmy, že je Vodafone systematicky plánuje včetně potřebných zdrojů, komunikuje, zapojuje zaměstnance a samozřejmě vyhodnocuje, stejně jako jakékoliv byznys činnosti.

„V oblasti společenské odpovědnosti patříme dlouhodobě k lídrům mezi českými firmami. Tato certifikace potvrzuje, že principy společenské odpovědnosti firma přirozeně zohledňuje při každodenním byznysu i ve svém strategickém rozvoji,“ řekl Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

To, že ve Vodafonu je společenská odpovědnost nedílnou součástí podnikání, dokazuje kromě systémového nastavení celá řada konkrétních programů a aktivit. Jde například o využívání elektromobilů a elektrokol ve vozovém parku, akce na podporu recyklace mobilů či světově unikátní projekt První zelená síť, v jejímž rámci Vodafone napájí svou síť energií z obnovitelných zdrojů.

Vodafone je aktivní i v oblasti férového podnikání, kde jako první velká firma ČR stáhl inzerci z billboardů od rychlostních silnic, dbá na etický nákup zohledňující kromě ceny i sociální a environmentální chování svých dodavatelů nebo pravidelně bezplatně poskytuje svůj reklamní prostor neziskovým organizacím. Firma je úspěšná i v oblasti péče o komunity, a to zejména díky projektu Darujem podporujícímu dárcovství krve, firemnímu dobrovolnictví nebo dlouhodobému působení Nadace Vodafone v oblasti přenosu know-how mezi byznysem a neziskovou sférou, např. v ČR unikátním programem Rok jinak.

Národní program posuzování shody systému managementu společenské odpovědnosti je českou národní reakci na ISO 26000 a při jeho tvorbě byly rovněž vzaty v úvahu normy: ČSN EN ISO 9001, ČSN EN ISO 14001, ČSN OHSAS 18001.

Mohlo by Vás zajímat:  Češi staré telefony nerecyklují. Doma jim leží dva až tři nevyužité kusy

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Telefónica se připojí k mezinárodní iniciativě za bezpečnější internet

Společnost Telefónica se spolu s dalšími partnery připojí k akci, kterou organizuje Národní centrum bezpečnějšího internetu u příležitosti Světového dne...

Zavřít