Personální ředitelkou T-Mobile je Uršula Králová

Personální ředitelkou T-Mobile je Uršula Králová

Novou personální ředitelkou T-Mobile Czech Republic a.s. byla k 1. září 2012 jmenována Uršula Králová (38). Nahradí tak Barboru Stejskalovou, která se rozhodla společnost k poslednímu srpnu letošního roku opustit a odchází do své nově založené firmy.

Uršula Králová pochází z Bratislavy, ale již řadu let působí v České republice. V Bratislavě  vystudovala management na Univerzitě Komenského, další studia na Kellog School of Management na Northwestern University v Chicagu v letech 2000–2001 pak zakončila získáním titulu MBA.

Uršula Králová má za sebou velmi zajímavou kariéru v reklamě a poradenství. Již během studií v Bratislavě pracovala v agentuře Young and Rubicam, v letech 1997–2000 zastávala pozici Account Director a Associate Account Director v agentuře Leo Burnett v Chicagu a Hong Kongu. Do T-Mobile přichází z pražské pobočky společnosti McKinsey & Co., kde naposledy působila na pozici Associate Principal. Náplní její práce bylo poradenství vedení velkých společností především v oblasti farmacie a spotřebního zboží. Firmám pomáhala se strategií, organizací a provozem; konzultovala například náročné projekty integrace či transformace velkých podniků, které v mnoha případech zahrnovaly i intenzivní práci v oblasti lidských zdrojů. Uršula se věnovala také řadě dobrovolnických aktivit: vytvořila a implementovala marketingový kurz pro základní školu, poskytovala poradenství projektu OSN na podporu podnikání žen v Tanzánii či poskytovala poradenství České akademii věd.

„Jsem opravdu rád, že se Uršula stane členem našeho týmu,“ říká Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile, a dodává: „Věřím, že její všestranné zkušenosti s procesem změny nejen v nadnárodních podnicích budou pro nás velmi přínosné, zvláště proto, že i naše odvětví prochází velkou změnou.“

„Právě velké výzvy, kterým T-Mobile bude v blízké budoucnosti čelit, a nemalé aspirace, které vedení podniku v oblasti lidských zdrojů má, mě lákají,“ říká Uršula Králová. „Před HR stojí velmi zajímavé úkoly – zesílení propojení s businessem, změna firemní kultury či další podpora diverzity v podniku. Já osobně se těším na coaching a mentoring lidí.“

Mohlo by Vás zajímat:  Štědrý den 2011 v síti T-Mobile

Uršula Králová je vdaná, má tři děti ve věku 8, 5 a 3 roky. Ve volném čase se věnuje především rodině, četbě či józe a pilates.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone začíná účtovat hovory po vteřinách

Vodafone již tradičně pokračuje v prosazování férového přístupu k zákazníkům na českém trhu a přichází s významnými změnami ve svých...

Zavřít