T-Mobile zlepšuje pokrytí dálnic

T-Mobile zlepšuje pokrytí dálnic

  • V moderních automobilech výrazně klesá síla mobilního signálu
  • T-Mobile posiluje výkon vysílačů a upravuje jejich nastavení tak, aby svým zákazníkům zaručil potřebnou kvalitu hovoru

T-Mobile posiluje svou síť v okolí dálnic a rychlostních silnic. Úpravy na více než 100 vysílačích pomohou zákazníkům vypořádat se s poklesem síly signálu v autech. Jejich konstrukce totiž negativním způsobem ovlivňuje kvalitu pokrytí silnic.

„Nastavení sítě měníme průběžně za provozu. Naši zákazníci jej pocítí v plynulejších hovorech ve vozech zejména v oblastech, kde z nejrůznějších důvodů – například kvůli ochraně přírody – nemůžeme postavit další základnové stanice,“ říká Slavomír Kadidlo, senior manažer kvality sítě společnosti T-Mobile.

Menší mobily vs. větší auta
Zatímco mobilní telefony se miniaturizují, zbavují vnějších antén a díky hustšímu pokrytí mohou pracovat s podstatně menším vysílacím výkonem, vývoj automobilů jde přesně opačným směrem. Jejich karoserie jsou masivnější a výrobci navíc používají speciální vyhřívaná pokovená termoskla nebo alespoň fólie sloužící k tepelné izolaci klimatizovaných vozů.

Automobil tak funguje stejně jako Faradayova klec; elektromagnetické záření (kam patří i mobilních sítě) proniká dovnitř omezeně, většina je svedena po plášti karoserie. U vozů nižší střední třídy (např. Škoda Octavia) činí útlum uvnitř automobilu cca 20 dB, což odpovídá přibližně 30% snížení síly signálu. Dražší vozidla vybavená termoskly pak dokonce o 40 dB, takže se příjem zhorší až o 60 %.

Už samotné nasednutí do auta tedy znamená pokles kvality signálu bez ohledu na to, v jak pokryté oblasti se nachází cíl cesty.

T-Mobile posiluje síť okolo silničních tahů
T-Mobile výrazně vylepšuje pokrytí podél důležitých komunikací, zejména všech dálnic a většiny rychlostních komunikací. Na stabilnější hovory se tak mohou uživatelé těšit například podél dálnic D1, D2, D5 a D11; celkově se jedná o více než 100 vysílačů.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile bude nabízet CD „Srdcebeat“

Posílení probíhá především formou úpravy anténních parametrů vysílačů, zvýšením jejich výkonu, v některých případech i přidáním nových antén. Technici T-Mobile také optimalizují parametry týkající se předávání hovorů mezi buňkami.

Provedené změny se projevují hlavně zvýšením stability hlasových hovorů i datových přenosů; při cestě po dálnici či rychlostní komunikaci by tak měly být minimalizovány výpadky. 

Další tipy pro lepší volání v automobilu
T-Mobile navíc přidává několik tipů, jak se co nejlépe vyrovnat s horšími hovorovými podmínkami při používání telefonů v automobilu:

  • otevření aspoň jednoho okna naruší efekt Faradayovy klece (ale objeví se nový problém s hlukem :-);
  • telefon položený na palubní desce funguje přeci jen lépe než ve schránce dveří či místě pod rádiem. Použijte ale vždy vhodný držák nebo moderní nano-podložku;
  • handsfree v kvalitě příjmu nepomáhá, pokud není vybaveno externí anténou. Zvyšuje ale bezpečnost jízdy.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
T-Mobile oznamuje výsledky za první polovinu roku 2012

Téměř 5,4 milionu mobilních zákazníků, z toho 54,8 % s tarifem Spotřeba telekomunikačních služeb roste, nejvíce v oblasti dat Ani druhé čtvrtletí...

Zavřít