T-Mobile data už rok nejrychlejší

T-Mobile data už rok nejrychlejší

  • Meziroční nárůst rychlosti 3G dat až o 63 %
  • Optimalizace sítě
  • V plánu další rozšíření pokrytí technologií HSPA+ 42

Podle výsledků měření rychlosti internetového připojení nezávislého serveru DSL.cz již podvanácté v řadě zvítězil T-Mobile. Operátor tak může slavit nejrychlejší 3G rok ve své síti. K tomu přispělo nejen rozšiřování pokrytí, ale také optimalizace 3G sítě. S dosaženým prvenstvím se operátor ovšem nechce spokojit a plánuje další rozšíření pokrytí nejrychlejší technologií HSPA+ 42.

„Zákazníkům chceme přinášet to nejlepší, proto klademe důraz na vysokou kvalitu a snažíme se síť vylepšit k maximální uživatelské spokojenosti,“ říká Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů, a dodává: „V říjnu loňského roku jsme vyhráli měření s rychlostí 2,95 Mbit/s. V září letošního roku již byla naměřena rychlost 4,1 Mbit/s, meziroční nárůst je až 63 %, a to už je opravdu znát.“

K vyšší rychlosti přispívá kromě pokrytí také optimalizace sítě. Ta spočívá primárně v citlivém ladění parametrů pro zlepšení kvality a nastavení antén, které pak pozitivně ovlivní nejen dosah pokrytí a zajistí kontinuální přechod mezi vysílači i mezi technologiemi, ale pomáhá právě i při navýšení přenosové rychlosti. Testy ukazují průměrné zrychlení přibližně o 30 % a zlepšení chování smartphonů zejména na okraji pokrytí jednotlivých buněk.

V rámci téměř celoroční práce na optimalizaci, která se stala jedním z největších technologických projektů, najezdili technici měřícími vozy doposud více než 35 tisíc kilometrů, upravili konfiguraci u 2243 antén a změnili náklon u 1616 antén. Výsledkem je vyladění sítě, které přineslo zákazníkům zrychlení, ověřené a potvrzené dvanácti měřeními nezávislého serveru.

V současné době pokrývá 3G síť T-Mobile 85 % populace, přičemž unikátně je stále v celé síti dostupné připojení s rychlostí až 21 Mbit/s. V sedmi městech (Brno, Liberec, České Budějovice, Zlín, Otrokovice, Mladá Boleslav a vybrané části Prahy) je pak dokonce dostupná technologie HSPA+ 42, která teoretickou rychlost zdvojnásobuje na 42 Mbit/s. K jejímu zavádění navíc operátor přistupuje komplexně a pokrývá celá města, nikoliv jen jejich centra či části (s výjimkou Prahy, kde je souvisle dostupná v městských částech 4, 11 a 12). Jen letos byla technologie HSPA+ 42 zpřístupněna na více než 400 vysílačích a v průběhu roku 2013 se jí dočkají také zákazníci v Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Jihlavě, Poděbradech, Nymburce, Berouně, Vrchlabí a Trutnově.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile zahájil interní testování technologie NFC

 

 

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Aplikace O2 v zahraničí usnadňuje nastavení roamingových služeb

Aplikace pro Android a iPhone přináší přehled cen v roamingu Z aplikace je možné zasláním SMS aktivovat roamingové datové balíčky...

Zavřít