Po vánoční večeři Češi zamířili na Facebook nebo hráli online hry

Celkový datový provoz O2 sítě byl na Silvestra oproti běžnému víkendovému dni o 15 procent nižší. Během posledního dne loňského roku začal objem přenášených dat v síti O2 klesat už okolo 18. hodiny. Obvykle se to přitom stává až zhruba kolem 23. hodiny. O půlnoci pak data prudce klesla o téměř 40 procent.

„Je zajímavé, že zatímco objem přenesených dat po půlnoci zvolna klesal, zákazníci se po přivítání Nového roku rychle vrátili na sociální sítě Facebook a Twitter. Objem přenesených dat na těchto sítích se totiž vrátil na hodnoty naměřené před půlnocí,“ upřesnila Blanka Vokounová z tiskového oddělení společnosti Telefónica Czech Republic.

Datový provoz 31. prosince 2012

.

Datové statistiky – 24. prosince 2012

Vánoční večeře a dárky kolem šesté

Celkový objem přenesených dat v O2 síti během Štědrého dne byl 812 TB. Denní špička nastala okolo 14. hodiny a dosáhla 120 Gbps. Oproti běžnému víkendovému dni byl datový provoz o vánočním svátku zhruba o čtvrtinu nižší. „Po 18. hodině už asi většina lidí večeřela a rozbalovala dárky, protože datový provoz výrazně poklesl, a to pod 80 Gbps. To je asi polovina obvyklé hodnoty. I následný večerní provoz byl nezvykle nízký, doplňuje Blanka Vokounová.

Datový provoz 24. prosince 2012

.

Radost z dárků na sociálních sítích

Podobný trend je vidět i v objemu dat směřovaných na sociální sítě Facebook a Twitter. Po datovém poklesu v 18 hodin objem přenášených dat opět vzrostl a večerní špička trvala přibližně od 20 hodin až do půlnoci. „Lidé se nejspíš chtěli podělit o radost z dárků a popřát svým blízkým a přátelům hezké svátky prostřednictvím sociálních sítí,“ vysvětluje Blanka Vokounová.

Facebook: datový provoz 24. prosince 2012

.

Místo koled počítačové hry

Mohlo by Vás zajímat:  O2 poskytuje na sociálních sítích plnohodnotnou zákaznickou péči

I přes celkový pokles objemu přenášených dat se na Vánoce našly oblasti, kde data naopak narostla – online hry a internetová telefonie (VoIP). Internetová telefonie kopírovala trend běžných hovorů v pevné i mobilní síti. Objem přenesených dat online her začal rychle růst zhruba v 19 hodin. „Vypadá to, že se mezi dárky objevila spousta herních konzolí či online her, které bylo třeba co nejdříve vyzkoušet,“ dodává Blanka Vokounová.

Online hry: datový provoz 24. prosince 2012

.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Silvestr 2012 v síti T-Mobile

Počet hovorů se zvýšil na necelých 24 milionů Více než 15 milionů SMS a téměř 205 tisíc MMS Provoz v sítí...

Zavřít