Telefónica, GE Money Bank a MasterCard spouští NFC platby

Společnost Telefónica Czech Republic společně se svými partnery GE Money Bank a MasterCard nabídne placení mobilem prostřednictvím bezkontaktní technologie NFC široké veřejnosti. Již od 29. ledna budou moci zákazníci GE Money Bank platit svým mobilem u všech obchodníků, kteří jsou vybaveni terminály pro bezkontaktní platby.

Jako první ze všech operátorů nabízíme mobilní platby prostřednictvím technologie NFC. Ve spolupráci s GE Money Bank nyní spouštíme éru masového placení mobilním telefonem,“ říká Jiří Vítek, manažer pro bezkontaktní platby společnosti Telefónica Czech Republic. „Protože jde o novou technologii, přichystali jsme pro zákazníky nové webové stránky www.kartavmobilu.cz kde si mohou přečíst novinky ze světa NFC služeb, dozví se, jak nové technologie fungují a budou mít k dispozici i podrobné návody k jednotlivým NFC aplikacím,“ dodal Jiří Vítek.

„29. ledna 2013 vstupujeme do nové éry placení mobilními telefony. Od tohoto dne nabízíme jako první česká banka NFC platební karty v mobilu bez omezení všem klientům,“ říká Ondřej Hájek, projektový manažer GE Money Bank. „Krátce po představení PayPass platebních nálepek jde o další novinku v placení, se kterou přicházíme. Naši klienti si z obou technologií mohou vybrat tu, která jim lépe vyhovuje, případně využívat oba dva typy bezkontaktních plateb. Karta v mobilu má navíc výhodu, že její uživatel má své výdaje okamžitě pod kontrolou přímo v telefonu,“ doplňuje Ondřej Hájek.

„Mobilní platby prostřednictvím NFC technologie se již v blízké době stanou každodenní skutečností. Rozšiřování této technologie nahrává to, že většina nově prodaných telefonů jsou tzv. chytré mobily a roste zároveň nabídka telefonů podporujících NFC,“ uvádí Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Jak platební karty v mobilu fungují?

Mohlo by Vás zajímat:  Nová řada Hry o trůny míří do O2 TV

Bezkontaktní platby prostřednictvím karty v mobilu probíhají přiložením chytrého telefonu vybaveného Více“>SIM kartou s technologií NFC k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Při platbě nad 500 Kč zákazník zadává PIN do platebního terminálu, jak je dnes již zvyklý. Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci v telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet. Dostupné jsou debetní i kreditní karty.

Co je k získání služby potřeba

Platební kartu v mobilu mohou zájemci získat od 29. ledna na jakékoli pobočce GE Money Bank. Aby služba bezchybně fungovala, potřebují vlastnit jeden z certifikovaných telefonů podporujících technologii NFC. Aktuálně jde o mobily Samsung Galaxy Note II, S III a Ace 2. Nutnou podmínkou je rovněž využívání mobilních služeb od operátora Telefónica ČR.

Tři roky zkušeností

Společnost Telefónica Czech Republic už má více než tři roky zkušeností s provozem NFC aplikací v České republice. Už v květnu 2009 totiž ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) zahájila testování Plzeňské karty v mobilu a o rok později tuto NFC aplikaci nabídla i svým zákazníkům. V roce 2011 spustila Telefónica se svými partnery pilotní projekty nasazení NFC technologií v maloobchodních sítích.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Programová nabídka O2 TV se rozšiřuje o dvě televizní stanice

Nové kanály v programové nabídce O2TV Digitální televize O2 TV rozšiřuje své portfolio stanic o dva nejnovější televizní programy – SMÍCHOV...

Zavřít