Pražský akcelerátor Wayra byl spuštěn

Akcelerátor Wayra Praha poprvé přivítal tvůrce nejlépe hodnocených projektů. Po dobu šesti měsíců jim poskytne zázemí, aby své nápady mohli rozvinout a realizovat. Pražská pobočka Wayry je vybavena ve stejném duchu jako jejich dalších dvanáct sesterských akcelerátorů v Evropě a Jižní Americe. Design prostor realizuje architektonické studio ze Španělska – Quanto Architectura.

„Je skvělé vidět, jak se prostory Wayry zabydlují lidmi, kteří nám na přelomu roku zaslali své přihlášky a věřili, že právě jejich projekt porota vybere. Věřím, že jim originální prostředí akcelerátoru, i naše podpora a finanční zázemí umožní projekt dotáhnout do úspěšného konce,“ uvedl Felix Geyr, ředitel pro strategii a rozvoj podnikání společnosti Telefónica Czech Republic.

Desítka vítězných týmů byla vybrána v květnovém hodnocení Wayra Week. Z jednadvaceti startupových projektů porota nejlépe ohodnotila devět slovenských a jeden český tým. Ty nyní mohou plně využívat zázemí pražské Wayra Akademie. Navíc získávají finanční podporu ve výši až 50 tisíc eur a v případě úspěchu i přístup k 300 milionům zákazníků skupiny Telefónica po celém světě. To vše výměnou za minoritní podíl ve firmě.

Přehled projektů pracujících v pražské Wayra Akademii

Big Launcher

Excalibur

Data Molino

Linxy

Mapilary

Remote Assistant

Networker

LionExpo

Trash out

Woppa

Hlavním cílem akcelerátoru Wayra je podpora inovativních technologických projektů. Program vznikl v roce 2011 v Jižní Americe, kde se setkal s velkým úspěchem. O rok později přišel do Evropy. Dnes má své pobočky ve Španělsku, Velké Británii, Irsku, Německu a nyní i v České republice.

Projekt Wayra dnes tvoří globální ekosystém, ve kterém každý kontakt, každý nový trh, každý mentor hraje svou roli. Za téměř dva roky existence projektu tak vznikly důležité vazby mezi startupy, podnikateli, mentory a investory napříč státy celého světa. V síti Wayra dnes například investoři z Brazílie rozjíždí podnikání v Británii, startupy v Madridu komunikují se startupy v Chile, Peru nebo Mnichově.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 učí Čechy, jak efektivně využívat digitální technologie

O programu Wayra

Wayra je program společnosti Telefónica Digital, jehož cílem je podporovat inovace a vyhledávat talenty v Latinské Americe a v Evropě v oblasti internetu a nových informačních a komunikačních technologií (ICT). Tento globální akcelerátor pomáhá podnikatelům v jejich rozvoji. Poskytuje jim potřebnou technologii, kvalifikované poradce, inspirativní pracovní prostředí a financování nezbytné pro rychlý růst.

Wayra působí již v Argentině, Brazílii, Čile, Kolumbii, Španělsku, Mexiku, Peru, Venezuele, Irsku, Velké Británii a v Německu, kde doposud obdržela vice než 13 tisíc přihlášek v oblasti digitálních technologií. To z ní činí jednu z předních světových platforem vyhledávajících technologické talenty v ICT. Wayra Akademie v Bogotě, Mexico City, Buenos Aires, Limě, Londýně, Madridu, Barceloně, Caracasu, Mnichově, Dublinu, Sao Paulu a v Santiago de Chile nyní hostí na 179 startupů.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Díky službě O2 Mobil stoupá prodej chytrých telefonů

Zhruba 30 procent zákazníků si kupuje telefon či tablet se službou O2 Mobil Díky možnosti rozložit si pořizovací cenu si...

Zavřít