Reakce mobilního operátora Air Telecom na nepravdivé informace dTestu

Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom se ohrazuje proti nepravdivým a zavádějícím informacím, který byly zveřejněny občanským sdružením spotřebitelů dTest. Podle něj Air Telecom neuvádí správně na svých webových stránkách popisy tarifů a obchodní podmínky a mate potenciální zákazníky. Tyto informace rozhodně nejsou pravdivé a vznikly podle názoru společnosti Air Telecom hrubým zkreslováním a neověřováním dat. Přitom veškeré podklady jsou přehledně k dispozici na webových stránkách a poskytuje je také zákaznická linka.

 „dTest zveřejnil data a informace, které se nezakládají na pravdě. Řada čísel a informací naprosto neodpovídá skutečnosti a jsou zcela zkreslená. Důkazem nekompetentnosti provedeného testu budiž samotné zkreslení názvu společnosti. Nejsme virtuální operátor Air mobile, ale mobilní operátor Air Telecom, který provozuje vlastní mobilní CDMA síť U:fon a nově nabízí i služby GSM v síti AIR,“ řekl v reakci na článek Aleš Kacl z agentury Just Communication s.r.o., která společnost Air Telecom a. s. mediálně zastupuje.

„Veškeré chyby v provedeném srovnání vznikly popletením řady čísel a ukazatelů, což dokazuje, jak špatně byl test proveden,“ dodává.

Podle informací uveřejněných v dTestu nejsou jasně dohledatelné tarify a podmínky na webových stránkách. Jde o další dezinformaci. Na webových stránkách společnosti Air Telecom jsou všechny tarify a jejich parametry uvedeny jasně, obchodní podmínky rovněž. Informace také podává zákaznická linka, která je pro klienty zcela zdarma. U Air Telecomu klient neplatí za pomoc či radu.

Pro poskytování GSM služeb v síti AIR-CZ využívá mobilní operátor Air Telecom síť T-Mobile na základě smlouvy uzavřené s jedním z významných velkoobchodních partnerů T-Mobile. Tím je společnost GTS Czech. Není tedy pravdou, jak uvádí dTest, že se žádný z původních mobilních operátorů k Air Telecomu nehlásí.

„Co se týče ceníku, tak oficiální ceník CDMA sítě U:fon nemůže tarify AIR obsahovat, protože jde o jinou technologickou síť. Síť AIR pod názvem Air-CZ je síť na standardu GSM. GSM tarify AIR tam jsou poměrně jasně popsány a jasně uvedeny, samostatné obchodní podmínky také. Navíc operátor s názvem U:fon neexistuje, jde pouze o název jedné z mobilních sítí provozovaných Air Telecomem. 

I zde opět dTest pracuje velmi nepřesně s fakty a plete je,“ dodal Aleš Kacl.

Mohlo by Vás zajímat:  Air Telecom nabízí nejlevnější volání z Chorvatska už v ceně základních tarifů

Další zavádějící údaje se týkají „klubového přeprodeje služeb“. Není pravda, že jde o „klubový přeprodej“. Jde o standardní veřejnou nabídku, s tím, že všechny uvedené GSM tarify jsou k dispozici bez rozdílu pro naše stávající zákazníky, ale i ty nové, kteří se automaticky členem U:fon klubu stanou a získají tak další benefity či výhody. Ke vstupu do U:fon klubu se nevážou žádné další podmínky, členům z něj nevyplývají ani další povinnosti.

Rovněž není pravda, že podmínky U:fon klubu nejsou k dispozici na webu mobilního operátora Air Telecom. K dispozici jsou zde již velmi dlouhou dobu: http://www.ufon.cz/cs/pro-zakazniky/vseobecne-obchodni-podminky, odkaz „Zvláštní podmínky Klubu U:fon.“ Zde, i v sekci Pro zákazníky, a s odkazy z dalších míst webu, jsou již velmi dlouho.

Vyjádření k jednotlivým bodům, které mylně uvádí dTest mylně: 

1. Upomínka za 114 Kč – tuto sankci stanovuje každý mobilní operátor, navíc Air Telecom ji má ze všech mobilních operátorů nejnižší. Je nutné připomenout, že dTest si zde opět plete virtuální operátory s Air Telecomem, který je registrovaný český mobilní operátor.

2. Další údaj: Přechod na „levnější“ službu v případě smlouvy se závazkem, je za poplatek 1800 Kč: Běžná praxe u nových zákazníků a GSM tarifů je, že Air Telecom pokutu nedává. Dochází pouze k dohodě o prodloužení doby trvání.

3. Sankcionování pozdní platby: Pozdní platba není u mobilního operátora Air Telecom rozhodně sankcionována – ani v síti AIR-CZ, ani v síti U:fon. Není to tedy pravda, zákazníci neplatí za pozdní platby. Náš ceník žádný takový poplatek neobsahuje.

4. Předčasné ukončení smlouvy rovněž není sankcionováno částkou 2 000 Kč tak, jak uvádí dTest. Není to už vůbec platné pro nové zákazníky. Sankce platí pouze při situaci, kdy zákazník získal historicky tarif ve výhodné akci a předčasně ukončí smlouvu, nebo má řadu neuhrazených faktur, a proto mu je smlouva ukončena ze strany mobilního operátora. V tom případě se podává výpověď za porušení smlouvy. Sankce je navíc opět srovnatelná s podmínkami všech mobilních operátorů.
Například ukončí-li zákazník smlouvu na nový neomezený tarif Air Unlimited nebo Air Unlimited Plus, není uplatňována prostě ŽÁDNÁ sankce. Toto je z velké části uvedeno i v obchodních podmínkách, nicméně dTest to již vůbec nezmiňuje.

Mohlo by Vás zajímat:  MobilKom rozhodl o restrukturalizaci

5. Další nepřesný údaj dTestu se týkal přenosu čísla za částku 332 Kč. Opět jde o popletení čísel, tento poplatek se vztahuje k síti U:fon. U nových GSM tarifů AIR je cena za přenesení pouze 300 Kč. Jde opět o obdobnou cenu, jaká je nastavena u všech ostatních GSM mobilních operátorů.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
T-MOBILE VYRÁŽÍ NA LETNÍ FESTIVALY S MOBILNÍMI APLIKACEMI

Speciální mobilní aplikace sci-fi city Festivalová aplikace pro Colours of Ostrava Soutěž „Postav vlastní sci-fi city“ o telefony Samsung T-Mobile...

Zavřít