Na největší technologické setkání v Evropě letos přijedou tři stovky českých nadšenců

Již za pár dnů v Londýně začne největší evropské setkání technologických nadšenců, Campus Party Europe. V londýnské O2 Aréně se v jednom týdnu sejde několik tisíc především mladých lidí z celé Evropy a budou mít k dispozici několik stovek přednášek, workshopů a diskusních panelů.

Mezi jednu z nejpočetnějších výprav již tradičně patří česká výprava, která letos čítá téměř 300 lidí. Češi tak budou na Campus Party tvořit po domácích Britech a nadšencích ze Španělska třetí nejpočetnější výpravu.

Pořadatelem Campus Party Europe 2013 je společnost Telefónica. Festival nabídne více než 500 hodin diskusí, besed a workshopů rozdělených do 20 oblastí podle témat: freeware, podnikání, sociální média, počítačové hry, programování, robotika, design a mnoho dalších. Budou zde probíhat i soutěže, které si uspořádají sami účastníci a které poběží dlouho do noci. V jeden čas na jednom místě tak dojde k největší koncentraci „počítačových mozků“ na světě.

Po loňské zkušenosti ze stejné akce konané v Berlíně letos vzniklo občanské sdružení CZcampuseros, které ve spolupráci se společností Telefonica Czech Republic informačně podporuje účastníky z České republiky a buduje komunitu z účastníků i zájemců o související témata. Telefonica Czech Republic i letos dala v soutěži pořádané spolu s CZcampuseros možnost stovce účastníků účastnit se akce zdarma, včetně zajištění bezplatné dopravy do Londýna.

Mezi největší lákadla letošní Campus Party Europe patří bezesporu Vint Cerf, který je považovaný za jednoho z otců internetu. S kolegou Robertem Kahnem totiž v sedmdesátých letech vytvořili sadu protokolů TCP/IP, díky kterým dnes existuje internet. Oficiálně tyto protokoly představili v roce 1985 a rozhodli se je nepatentovat, díky čemuž se rozšířily po celém světě a položily už tehdy základ dnešního celosvětového internetu.

Mezi dalšími hosty Campus Party Europe 2013 budou mimo jiné Nolan Bushnell, spoluzakladatel legendární společnosti Atari, či jeden z vedoucích představitelů Open Source hnutí John „Maddog“ Hall.

Mohlo by Vás zajímat:  Telefónica se připojí k mezinárodní iniciativě za bezpečnější internet

Více informací najdete na:

www.campus-party.eu

www.czcampuseros.cz

Twitter:@campuspartyeu, @CZcampuseros

Campus Party

Campus Party

Campus Party

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone o víkendu zaktualizuje systémy

Vodafone provede o víkendu 30. srpna – 1. září 2013 pravidelnou aktualizaci systémů péče o zákazníky. Pro její bezpečný průběh...

Zavřít