LTE U T-MOBILE KOMERČNĚ A S VĚTŠÍM POKRYTÍM

LTE U T-MOBILE KOMERČNĚ A S VĚTŠÍM POKRYTÍM

Operátor zítra spustí síť LTE ve standardním provozu
Pokrytí Prahy bylo rozšířeno na třetinu její populace
LTE T-Mobile podporuje také smartphony a jako jediná v ČR i přístroje iPhone

T-Mobile 1. října 2013 spustí komerční provoz sítě LTE v Praze a Mladé Boleslavi. Operátor zároveň výrazně zvýšil pokrytí hlavního města – v současné době je tak pokryto 26 % jeho území (z velké většiny jde o městskou část Praha 4) a 33 % jeho populace. Do konce roku by pak měla být pokryta zhruba polovina populace Prahy. Další rozvoj LTE úzce souvisí s výsledky aukce kmitočtů.

„T-Mobile má nejrychlejší mobilní síť 3G a chce být lídrem i v technologii 4G. Síť LTE a připravenost všech našich technologií jsme před komerčním spuštěním důkladně vyzkoušeli a jako jediní z českých operátorů jsme úspěšně prošli i společným testováním s firmou Apple a jejími přístroji iPhone,“ řekl Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile.

Od prvního říjnového dne tak bude LTE zpřístupněno všem zákazníkům T-Mobile, kteří mají aktivovaný tarif obsahující data, nacházejí se na pokrytém území a disponují zařízením, jež technologii LTE podporuje. LTE síť T-Mobile je dostupná pro stále se rozšiřující řadu smartphonů (včetně hlasového volání), tabletů a modemů – například pro Sony Xperia Z a Z1, BlackBerry Q10, HTC One, Samsung Galaxy S4 a také pro přístroje iPhone 5, 5c a 5s. Připojení do LTE bude probíhat zcela automaticky, bez nutnosti přihlášení jako v předchozím zkušebním provozu (ten bude současně s komerčním spuštěním sítě ukončen). Stažená data se začnou standardně započítávat do datového limitu.

Maximální rychlost stahování 100 Mb/s a odesílání 37,5 Mb/s bude umožněna k datovým tarifům a balíčkům Mobilní internet 10 GB a více a k tarifům S námi bez hranic/ S námi bez hranic+. U ostatních tarifů nové generace lze dosáhnout maximálních rychlostí v síti LTE 42 Mb/s pro stahování a 5, 76 Mb/s pro odesílání.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile: Nabídka pro postižené živelnou katastrofou

Zákazníci mohou LTE využívat s běžnou SIM kartou. U starších typů karet je však zapotřebí jejich aktualizace, o niž mohou klienti požádat přes službu Můj T-Mobile a operátor ji provede na dálku (týká se zhruba 70 % karet). Majitelům nejstarších SIM vyrobených před rokem 2003 pak T-Mobile doporučuje navštívit některou z jeho značkových prodejen, kde jim kartu bezplatně vymění.

Více informací včetně podporovaných zařízení a mapy pokrytí najdete na t-mobile.cz/LTE.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Telefónica Czech Republic podala žalobu na některé podmínky aukce

Společnost Telefónica Czech Republic podala k Městskému soudu v Praze žalobu proti nezákonnému zásahu. Žaloba nemíří proti celé aukci. Míří...

Zavřít