PRÁZDNINOVÝ PROVOZ U T-MOBILE

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ U T-MOBILE

Telefonní provoz v Praze klesal o víkendech během prázdnin na méně než polovinu
Zřetelné víkendové destinace: Českokrumlovsko a Jeseníky
Rekordmani prázdninových víkendů: Vltava mezi Lipnem a Českým Krumlovem a Andělská Hora 

Statistiky hlasového provozu o prázdninách v síti T-Mobile ukazují nejen na výrazný víkendový pokles ve velkých městech, ale i na oblíbená místa pro trávení víkendů. Zatímco na Moravě vedou Jeseníky, v Čechách vítězí zřejmě sjíždění Vltavy.

Během letošních prázdnin byl průměrný objem provozu ve všední den výrazně vyšší než o víkendech, a to o 69 %. Pokud vezmeme jen hovory v 3G síti, byl jejich objem ve všední dny dokonce vyšší o 105 %.

Víkendový pokles hovorů je výrazně vyšší než celostátní průměr především ve velkých městech. V Praze, kde je pokles největší, činí provoz v sobotu a neděli pouze 43 % běžného všedního dne. V Brně to je 45 % a menší než poloviční aktivitu v síti ve srovnání se všedními dny registruje operátor i v Plzni (48 %). V Českých Budějovicích pak dosahuje víkendový provoz hodnoty 50,5 % všedního dne a v Mladé Boleslavi 53 %.

Naopak nejméně o víkendech klesá počet hovorů ve třech hojně navštěvovaných lokalitách spojených s rekreací, jimiž jsou Český Krumlov v Jihočeském kraji, Bruntál v Moravskoslezském kraji a Jeseník v Olomouckém kraji. V Českém Krumlově je za průměrný všední den jen o 38 % hlasového provozu více než ve dnech pracovního klidu (v porovnání s celostátním průměrem je víkendový pokles o 31 % nižší), v Bruntále je hovorů v pracovní dny o 39 % více než o víkendech, v Jeseníku o 40 %.

Při detailním pohledu na tato místa jsou zřetelně vidět nejoblíbenější víkendové lokality. Na Lipně je provoz během soboty a neděle dokonce o 15 % vyšší než ve všední dny, na Slezské Hartě pak o 6 %. S turistikou zjevně souvisí i sobotní odpolední špičky v Rožmberku a na Zlaté Koruně; obě lokality patří mezi oblíbená vodácká tábořiště na Vltavě.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile: komunikace s Japonskem zdarma

V některých místech okresu Český Krumlov a Bruntál dochází rovněž k výraznému nárůstu mobilních dat. Na více než dvojnásobek proti všedním dnům roste přenos dat v 3G síti v Kájově, v Malontech a centru Českého Krumlova, na Bruntálsku pak v Andělské Hoře.

Operátor však ve vylepšování sítě nepřestává a co nejlepší uživatelskou zkušenost s rychlými datovými přenosy přináší zákazníkům i nadále. Nejrychlejší 3G technologii potvrzují i nezávislá měření serveru DSL.cz, v nichž T-Mobile již po 23. v řadě za sebou zvítězil. Aby služby byly klientům co nejlépe dostupné, navázal operátor na spolupráci se sdílením části infrastruktury třetí generace a zahájil jednání se společností Telefónica Czech Republic o sdílení všech 2G a 3G vysílačů (více zde).

Pozn: Statistiky zachycují provoz v síti T-Mobile v období 1. 7. – 18. 8. 2013.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Snížení ceny VoIP volání pro nové i dosavadní klienty

S platností od 15.9. 2012 (od 14.00 hodin SEČ) platí pro nově se registrující klienty firmy Mikrotech ceníky Optimal 2012...

Zavřít