ČSOB, T-MOBILE A MASTERCARD SPOUŠTÍ PILOTNÍ PROVOZ NFC PLATEB

ČSOB, T-MOBILE A MASTERCARD SPOUŠTÍ PILOTNÍ PROVOZ NFC PLATEB

Pilotní provoz potrvá do května 2014 a účastní se ho 500 lidí
Platby se provádějí přiložením telefonu k bezkontaktnímu terminálu
NFC podporuje každý třetí terminál v České republice

ČSOB ve spolupráci se společnostmi T-Mobile a MasterCard zahájila v říjnu pilotní provoz bezkontaktních NFC plateb prostřednictvím chytrých telefonů. Unikátní technologie NFC umožňuje bezdrátově komunikovat s platebními terminály. Službu bude až do května 2014 testovat 400 klientů ČSOB (včetně její obchodní značky Era) spolu se 100 zaměstnanci banky a mobilního operátora T-Mobile.

„NFC platby jsou typem bezkontaktních plateb, kdy za nákup zaplatí klient pouhým přiložením telefonu s nahranou virtuální platební kartou. Kartu lze navíc bezpečně nahrát a spravovat ‚vzduchem‛. Cílem pilotu je ověřit si zájem a názor našich klientů na tento typ plateb, ale také otestovat novou technologii a zjistit veškeré dopady na procesy banky,“ říká Marek Rehberger, ředitel útvaru Business Development Convenience Services ČSOB. „Klienti si již zvykli na pohodlí plateb bezkontaktními kartami. Věříme, že platby pomocí mobilního telefonu jsou přirozeným dalším krokem ke zjednodušení placení.“

„T-Mobile neustále vylepšuje své služby a plánované zavedení NFC je zcela v souladu s touto strategií. Pokud pilotní projekt dopadne úspěšně, rádi bychom ve spolupráci s bankami nabídli tuto technologii všem našim zákazníkům,“ dodává Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile.

„Výsledky našeho průzkumu MasterIndex potvrdily, že platby mobilním telefonem jsou atraktivní pro více než 60 % Čechů. Přinášejí jim totiž pohodlí, rychlost a bezpečí. Jsem rád, že jsme spolu s ČSOB vedle plateb přes aplikaci MasterCard Mobile nově začali nabízet i inovativní placení technologií NFC. Každý zákazník si tak může vybrat variantu, která mu v dané chvíli nejlépe vyhovuje,“ uvedl Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Mohlo by Vás zajímat:  Podle nezávislých testů má T-Mobile nejlepší síť

Vybraní účastnící pilotního provozu obdrží od společnosti T-Mobile chytrý telefon s technologií NFC (Near Field Communication). Do takto vybaveného telefonu nahrají aplikaci MyWallet od T-Mobile, do níž jim banka „vzduchem“ zašle virtuální platební kartu MasterCard k jejich běžnému účtu (ČSOB nebo Era).

Po nahrání karty mohou účastníci pilotu platit přiložením telefonu k bezkontaktnímu terminálu. Jde o stejné terminály, na kterých se dá platit i bezkontaktní kartou, což je v současnosti už každý třetí v ČR (tj. asi 25 000 obchodních míst v celé ČR – například v obchodech Albert, Billa, Jysk, DM, Neoluxor & Neopalladium a také na prodejních místech Českých drah nebo Student Agency). Podobně jako u bezkontaktních karet se platby nad 500 korun vždy potvrzují PIN kódem. Uživatelé mají navíc možnost nastavit si bezpečnější mód, kdy je platba možná až po vstupu do aplikace MyWallet chráněné heslem.

Bližší informace o pilotu a NFC platbách jsou k dispozici na portálu www.platbymobilem.cz.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Karta pro partu nabídne volání v síti za 1,90 Kč

Vodafone rozšiřuje nabídku předplacených karet o Kartu pro partu. Ta osloví především zákazníky, kteří si chtějí volat s blízkými přáteli...

Zavřít