O2 jako první pokryje Brno nejrychlejší mobilní sítí LTE

  • O2 pokračuje v pokrývání českých měst sítí LTE na frekvenci 1800 MHz
  • Signál LTE pokryje širší centrum města a do budoucna se bude dále rozrůstat

O2 pokračuje v pokrývání Česka nejrychlejším mobilním internetem LTE. Od 31. října je tato technologie dostupná v Brně.„LTE jsme představili jako první operátor v Česku a nyní to platí i o Moravě. Podle našeho plánu pokračujeme v rozšiřování pokrytí na frekvenci 1800 MHz, kterou již vlastníme. Díky tomu můžeme pokrývat vybraná území sítí LTE již nyní, bez ohledu na průběh aukce volných kmitočtů,“ říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb společnosti Telefónica Czech Republic.

„LTE připojení je k dispozici zákazníkům z řad domácností i firem v rámci stávajících tarifů Mobilního internetu od O2,“ dodává Tomáš Zetek.

Síť LTE v Brně pokrývá širší centrum města a také areál Brněnských výstavišť a veletrhů. LTE od O2 tak celkem pokrývá 40 % obyvatel okresu Brno-město. Technologie LTE nabízí rychlost stahování dat až 75 Mb/s, odesílání dat až 38 Mb/s a velmi rychlou odezvu (ping) v řádu 20-25 milisekund. To předurčuje LTE například pro aplikace náročné na kapacitu a odezvu sítě, například pro stahování či streamování filmů či videí, a také pro hraní on-line her.

„Zároveň pracujeme na implemetaci technologie Circuit Switch Fallback, která umožní využití LTE společně s hlasovými službami v mobilních telefonech. K ostrému nasazení dojde v prvním čtvrtletí příštího roku,“ říká Petr Slováček, ředitel provozní divize společnosti Telefónica Czech Republic.

Společnost Telefónica Czech Republic přinesla LTE zákazníkům jako první z operátorů a touto technologií již pokrývá také širší centrum Prahy, Letiště Václava Havla a Jesenici u Prahy.

Všechny informace o LTE od O2 naleznou zákazníci na www.o2.cz/lte.

LTE od O2 je ode dneška možné si vyzkoušet na těchto O2 prodejnách v Brně:

Mohlo by Vás zajímat:  Nový způsob dobíjení: U O2 vám už nikdy nedojde kredit

– O2 Experience Centre, Galerie Vaňkovka
– Masarykova 12
– Česká 27

Brno
Pokrytí Brna sítí LTE od O2 (stav k 31. říjnu 2013)

 

Brno.JPG 227 kB


Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 odměňuje své stávající zákazníky. Přináší jim dvě výhodné nabídky mobilního internetu.

od 1.11.2013 si mohou zákazníci stávajících služeb pořídit Mobilní internet za výhodnější měsíční paušál navíc mohou získat tablet Samsung Galaxy...

Zavřít