Přijímat platby kartami umožní O2 každému živnostníkovi

  • Pilotní projekt mobilního platebního terminálu mPO2S začne během října
  • Zájemci o testování se ještě mohou do projektu přihlásit
  • Terminál přijímá platby prostřednictvím všech typů karet, vč. bezkontaktních plateb přes NFC

Unikátní mobilní řešení akceptace platebních karet nazvané mPO2S umožňuje prostřednictvím mobilního POS terminálu přijímat platby prakticky kdekoliv a podporuje všechny typy platebních karet. Telefónica nabídne jako první na světě všem zájemcům možnost přijímat i bezkontaktní platební karty či platby mobilním telefonem. Služba mPO2S cílí na malé podnikatele a živnostníky, pro něž jsou zatím POS terminály na příjem platebních karet nedostupné, a přicházejí tak o část klientely.

Pilotní projekt začne během října 2013. „Naše řešení je komplexní, ale přitom dostupné. V rámci pilotního provozu získají naši partneři z řad malých firem a živnostníků terminál zdarma, po ukončení pilotu si jej budou moci odkoupit za zvýhodněnou cenu 3 999 Kč,“ upřesňuje Josef Puczok, Businness Development Manager NFC & Financial Services, který je ve společnosti Telefónica zodpovědný za vývoj produktu mPO2S. V pilotní fázi tak bude pro provozovatele terminálu představovat jediný výdaj transakční poplatek ve výši 2,79 procenta.

Projekt mobilních platebních terminálů mPO2S umožní akceptaci platebních karet všem poskytovatelům služeb i prodejcům, kteří doposud na bezhotovostní přijímání plateb nedosáhli. V současné době je v České republice zhruba 90 tisíc platebních terminálů na zhruba 64 tisících místech. „Věříme, že mobilní platební terminál mPO2S může mít do pěti let dalších 30 – 50 tisíc firem či podnikatelů, takže bychom stávající počet akceptačních míst mohli téměř zdvojnásobit,“ vysvětluje Josef Puczok.

Telefónica své řešení mPO 2S připravuje ve spolupráci s bankou ČSOB. Provozovatel terminálu ještě potřebuje chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS s připojením k internetu. V něm musí být ještě speciální aplikace, která je přenosnou pokladnou a zároveň zajišťuje komunikaci mezi terminálem a bankou. Terminál, který slouží pro samotnou platbu a její potvrzení zákazníkem, je s mobilem propojen prostřednictvím Bluetooth.

Mohlo by Vás zajímat:  Odměnu za dobití získalo už milión zákazníků O2 a startuje „zlatá odměna”

Zájemci o účast v pilotním projektu se mohou do konce října hlásit na e-mail mpo2s@telefonica.com. Je třeba uvést informace o firmě či typu podnikání, přibližný měsíční obrat a přesný typ chytrého mobilního telefonu či tabletu, který mohou pro platby použít (Android s operačním systémem 4.0 a vyšším či iPhone s operačním systémem iOS 5). Následně budou vybraní zájemci kontaktováni za účelem podepsání smlouvy, nahrání aplikace a předání terminálu.

Podrobnější informace o řešení a přednostech pro provozovatele najdete v tiskové zprávě a na webu www.o2.cz/o2-mpo2s

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
LTE U T-MOBILE KOMERČNĚ A S VĚTŠÍM POKRYTÍM

Operátor zítra spustí síť LTE ve standardním provozu Pokrytí Prahy bylo rozšířeno na třetinu její populace LTE T-Mobile podporuje také...

Zavřít