Téměř 700 dobrovolníků ze společnosti Telefónica pomáhalo po celé ČR

  • V rámci Mezinárodního dne dobrovolnictví skupiny Telefónica pomáhalo 667 zaměstnanců ve 32 veřejně prospěšných společnostech po celé ČR
  • Během jediného dne tak věnovali přes 5 000 hodin dobrovolnické práce

4. říjen 2013 se letos pro 667 zaměstnanců společnosti Telefónica Czech Republic stal netradičním pracovním dnem. V rámci Mezinárodního dne dobrovolnictví ho místo na svém pracovišti strávili jako dobrovolníci na jednom ze 32 míst po celé České republice. Skupina Telefónica vyhlašuje Mezinárodní den dobrovolnictví ve všech zemích, kde působí. Zaměstnancům, kteří chtějí v tento den pomáhat, poskytne volno, které je hrazeno jako běžný pracovní den.

„Jsem ráda, že tyto ojedinělé podmínky, které Telefónica svým zaměstnancům dává, se u nich setkávají s tak pozitivním ohlasem. Počet dobrovolníků totiž každý rok narůstá,“ říká Dana Dvořáková, předsedkyně správní rady Nadace Telefónica a ředitelka korporátní komunikace Telefónica Czech Republic, a.s.

Mezinárodní den dobrovolnictví však není jediným dnem v roce, kdy zaměstnanci pomáhají ve veřejně prospěšných organizacích. Oblíbený je také například tzv. Teambuilding pro dobrou věc. V letošním roce se ho zúčastnilo téměř 500 zaměstnanců z divizí napříč celou společností.

„Dobrovolníci ze společnosti Telefónica do našeho domova pro seniory chodí pravidelně pomáhat již několik let. Zvelebují náš nemalý areál a šetří nám tak čas a i prostředky, které bychom na tyto práce museli jinak vynaložit,“ říká Jaroslav Pšenička z Domova Sue Ryder. „Letos jsme pro dobrovolníky nechystali řezání křovin, natíraní laviček, malování pokojů a mytí oken.“

Další zaměstnanci společnosti se během Mezinárodního dobrovolnického dne zapojují do finančních sbírek. Mohou si vybrat, jestli přispějí Lince bezpečí, Lince seniorů, na program Proniňo nebo konkrétním osobám s handicapem. Nadace Telefónica finanční příspěvky zaměstnanců vždy zdvojnásobí a předá potřebným. Během ničivých povodní v červnu 2013 darovalo v rámci finanční sbírky 1025 zaměstnanců částku 630 tisíc korun. Nadace Telefónica tuto částku zdvojnásobila a organizaci Člověk v tísni darovala 1 260 412 korun.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 Cloud pomáhá nově také inkubátoru ČVUT

V rámci dobrovolnického dne se přes 50 zaměstnanců zapojilo také do programu Think Big Nadace Telefónica. Jako mentoři strávili třídenní školení s mladými lidmi, jejichž projekty byly vybrány v páté vlně programu. V roce 2013 Nadace Telefónica umožnila 932 mladým lidem realizovat jejich projekt na podporu komunity. Komunitní projekty jsou součástí širší odpovědné strategie společnosti Telefónica.

 

MDD1

MDD

MDD2

Do dobrovolnických prací se zapojilo celkem 667 zaměstnanců společnosti Telefónica, mezi nimi i členové nejvyššího vedení s generálním ředitelem Luisem Malvidem.

MDD 2013

Seznam lokalit, kde zaměstnanci společnosti Telefónica v rámci Mezinárodního dne dobrovolnictví pomáhali.

 


Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
KAKTUS: NOVÁ ZNAČKA PRO MLADÉ

Přichází Kaktus, značka zaměřená na mladé lidi Zákazníci si mohou sami vybrat, jaké služby chtějí Facebook zdarma, žádné závazky, účtování...

Zavřít