Na přelomu roku volání v síti O2 výrazně vítězí nad SMS

  • Během Silvestra a prvních hodin nového roku spojila mobilní síť O2 22,4 milionu hovorů
  • SMS centrum přeneslo 16 milionů SMS
  • Díky neomezeným tarifům FREE letošní Silvestr překonal loňský

Přelom roku, a zejména první hodina nového roku, je tradičně chvílí, kdy telekomunikační síť O2 zažívá největší nápor. Nebylo tomu jinak ani o půlnoci z 31. prosince 2013 na 1. ledna 2014. „V první hodině nového roku spojila mobilní síť O2 celkem 2,8 milionu hovorů. V průběhu celého Silvestra a prvních pěti hodin roku 2014 naše síť spojila celkem 22,4 milionu hovorů, což je o 1,5 milionu více než loni,“ uvedl Hany Farghali, tiskový mluvčí společnosti Telefónica Czech Republic. „Je evidentní, že s neomezenými tarify FREE lidé přestali řešit, jak svůj telefon používají. Kromě hovorů totiž rostl i počet zaslaných SMS.,“ dodal Farghali.

Během Silvestra a v prvních hodinách nového roku 2014 poslali zákazníci O2 celkem 15,9 milionu SMS, což je o 600 tisíc více než loni. „Počet hovorů, které lidé uskutečnili během Silvestra je výrazně vyšší než v průběhu Štědrého dne, nicméně SMS zákazníci poslali zhruba jen polovinu. Veškerá spojení jsou ale mnohem více natěsnána do relativně krátkého časového úseku kolem půlnoci“ říká Hany Farghali.

Podobně jako u hovorů také v případě SMS se jich nejvíce přeneslo kolem půlnoci, přesněji v poslední hodině roku 2013, kdy síť O2 přenesla jeden milion SMS. Během nejvytíženější minuty (00.01) bylo přeneseno 42 433 textových zpráv.

Všechny systémy společnosti Telefónica fungovaly i během nejvytíženějších okamžiků spolehlivě a bez technických potíží.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 nabízí bezdrátový internet. Dostupný je pro 92 % domácností

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
SILVESTR 2013 V SÍTI T-MOBILE

Počet hovorů se zvýšil na více než 25,2 milionu Přes 16,5 milionu SMS a 243 tisíc MMS Provoz v síti...

Zavřít