Český internet bude nyní bezpečnější

  • O2 se zapojilo do projektu Bezpečná VLAN
  • ochrání internetové servery i koncové zákazníky před DoS a DDoS útoky

Operátor O2 se zapojil do projektu Bezpečná VLAN, který vznikl na půdě sdružení NIX.CZ. Jeho cílem je lépe čelit útokům typu DoS a DDoS, které v březnu loňského roku ochromily velké české servery, a znemožnily tak uživatelům, aby se připojili k důležitým internetovým službám.

Základním principem celého projektu je dodržování bezpečnostních pravidel, a to nejen ve vlastní síti, ale i v uzlu NIX.CZ, ve kterém si jednotliví provozovatelé vyměňují datový provoz.

Díky projektu Bezpečná VLAN mohou poskytovatelé serverových řešení i poskytovatelé internetového připojení využít v případě útoků společnou síť důvěryhodných subjektů. “ Účast v projektu je pro nás zásadní. Umožní nám nejen lépe ochránit naše zákazníky, ale i zvýšit síťovou bezpečnost v zemi,“ říká Marek Vogel, šéf síťové infrastruktury O2.

Projekt začne naplno fungovat od února 2014. Kromě O2 se do projektu zapojily i společnosti ACTIVE 24, CESNET, CZ.NIC, Dial Telecom nebo Seznam.cz. Další velcí hráči se na vstup připravují.

„Členy Bezpečné VLAN se mohou stát pouze společnosti na vysoké technologické úrovni. Zájemce o vstup do projektu musí splnit celou řadu bezpečnostních podmínek a provést úpravy své sítě, jakou je například obrana proti IP spoofingu. Ten je jednou z nejčastějších metod skrytí skutečného původce DoS útoku,“ říká Adam Golecký, technický ředitel českého peeringového uzlu NIX.CZ.

Bezpečnou VLAN řídí nezávisle na NIX.CZ sami její členové.

Mohlo by Vás zajímat:  Informace k výpadku mobilního signálu ve Vrchlabí ze dne 29. 1. 2013

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
T-MOBILE JAKO PRVNÍ V ČR PŘINÁŠÍ SDÍLENÝ INTERNET

Možnost sdílet jeden datový objem i na dalším zařízení Měsíčně za 99 Kč Žádná smlouva, jedno Vyúčtování služeb  Praha, 3....

Zavřít